Vše vypuklo ve čtvrtek 1. února v 18:00, kdy jsme se v areálu SVČ na Sokolské 8 sešli s dětmi a jejich rodiči, abychom nejprve našli Bílou paní a následně se s ní vydali Po stopách znojemských pověstí. Na večerní výpravě městem nás provázelo chvílemi velmi nepříznivé počasí, ale ničeho jsme se nezalekli a všechna zastavení a seznámení s místními pověstmi jsme zvládli na výbornou. Celý průvod dokreslený krásnými maskami a lampičkami či jinými svítidly čítal na 60 členů a celé večerní Znojmo s vyprázdněnými uličkami patřilo téměř jen nám.

Následující den, pátek 2. února, jsme prožívali masopustní veselí v areálu SVČ na Sokolské 8 i na budově F. J. Curie 4. V průběhu celého dne bylo možné absolvovat komentované prohlídky našeho ZOOkoutku, prohlédnout si výstavy našich tvořivých kroužků a příležitost také dostali nadějní kuchtíci, kteří si mohli vyzkoušet upéct vlastní poctivý masopustní koláček. Dopolední program patřil zejména maminkám a tatínkům s dětmi, kteří se zapojili do masopustních Smyslohrátek pod vedením Jáji Hudcové.

V Dobšicích se putovalo za vínem
V Dobšicích lidé putovali po vinných sklípcích. Nechyběl ani masopustní průvod

Odpolední program pak na sebe nenechal dlouho čekat! Na lidovou notu všem zahrál HM Vinohrad a příjemně tak dokreslil masopustní atmosféru celé akce. Vyvrcholením programu bylo vystoupení Vojty Čabaly alias Kejklíře Čabika, který nikoho nenechal jen tak stát a zapojil do svého umění jak malé, tak velké. Na závěr celého dne jsme se vydali na masopustní průvod masek s Čabikem v čele. Na pár zastaveníčkách jsme si zazpívali i zatančili. O občerstvení se nám celý pátek postaraly tradiční trdelníky a lahodná káva a další hřejivé nápoje od Kávy na Knopp. Pro mlsné jazýčky jsme pak měli dokonce připraveno i opékání špekáčků.

Děkujeme všem zúčastněným, a že vás nebylo málo! Necelé 4 stovky návštěvníků v obou dnech je opravdu úctyhodná cifra. Věříme, že se vám, stejně jako nám, akce líbila a že se zase brzy potkáme u nás na SVČ.

Tým pracovníků SVČ Znojmo