A tak chci v prvních dnech nastávajícího roku psát pro všechny, co jim těžký úděl nedá spát. Celý život na něco čekáme. Když jsme byli mladí, čekali jsme na své první schůzce, jestli ten druhý přijde nebo ne. A když nepřišel, bylo to zklamání, ale život šel dál a objevil se někdo, kdo přišel. Čekali jsme na to, jestli nás přijmou na školu. A když to nevyšlo, tak jsme to za rok zkusili znovu, ale život šel zase dál. Ale čím jsme starší, tím nám toho času, kdy můžeme napravit to špatné, zůstává velmi málo. A tak jsem si v této divné době uvědomila, že celý život na něco čekáme. Čekání na dobré a na špatné. Když jdete k lékaři, čekáte na jeho verdikt. Buď je všechno dobré nebo jeho slova změní celý váš život. A někdy máte pocit, že ten těžký úděl čekání na rozhodnutí vám nedá spát.

Vězte však, že slunce vyjde, až přijde čas. A tak nezbývá než být trpěliví a v tom čase čekání se naučit tančit. Tančit mezi kapkami deště. A tyto okamžiky si nenechte nikým pokazit. Najděte odvahu být rozhodnými a nebát se vytěsnit ze svého života ty, kteří vám tu radost mezi kapkami deště chtějí pokazit a vzít. Každé rozhodnutí je buď „pro“ nebo „proti“. Bílá nebo černá. Moc vám přeji, abyste v nadcházejícím roce nenechávali stát černou a bílou o samotě, ale naučte se kombinovat barvy. Ono není vždy pravdou, že dobro nosí barvu bílou a zlo se obléká do černé. Po bouřce přijde duha. Duha je krásná a barevná. Naučte se vnímat barvy. A ten čas, kdy tančíte mezi kapkami deště, malujte v pestrých barvách. A věřte, že jednoho dne slunce vyjde, zahřeje vaši duši a vše bude zase tak, jak má být.

Drazí přátelé, přeji všem hodně sil a pevného zdraví. Zužitkujte dobře tento nastávající čas, jiný nám nikdo nemá. Začínejte den s úsměvem a končete s poděkováním. Nalejte si dobrého vína, pozvěte svá srdce na „nejméně dvě deci“ a otevřete je svým přátelům, láskám, kamarádům…ovšem nezapomeňte si při pití sundat roušky. Třeba konečně poznáte, kdo že je Vám to nejblíž!

Su při vás.

Za všechny kamarády z Lesonické ochotnické sešlosti, kteří se na Vás všechny moc těší,

Vaša Jitka Vávrová

(specialista na kafé, které spolehlivě řeší manželské problémy)