Klasické aktivity směřované na prevenci a bezpečnost v silniční dopravě doplníme o netradiční zábavu pro menší i větší děti a pochopitelně i pro rodiče. Třetím rokem využíváme Dětské dopravní hřiště v Hodonicích pro organizaci jedné z akcí seriálu Znojemský VZP CUP.

Díky pochopení vedení obce Hodonice je možné uskutečnit tuto akci nejen pro děti, které soutěží v letošním seriálu VZP CUP, ale i pro všechny děti, které mají zájem si prověřit své dovednosti a bezpečnou jízdu v simulovaném provozu.

Od devíti do čtyř hodin bude v sobotu 1. června patřit Dětské dopravní hřiště dětem a rodičům. Čeká je technická prohlídka jízdních kol s prověřením správného uchycení a celkové funkčnosti cyklistické přilby.

Cyklisté obdrží Bezpečnostní certifikát, který rodičům prozradí technický stav jízdního kola a upozorní na případné nedostatky. Na stanovišti první pomoci získají základní informace o poskytování první pomocí a pod dohledem profesionálů mohou řešit nejčastější zranění na kole.

close Dopravní hřiště v Hodonicích na Znojemsku postavili za osm milionů korun. Pomohly dotace. info Zdroj: se souhlasem obce Hodonice zoom_in Dopravní hřiště v Hodonicích na Znojemsku postavili za osm milionů korun. Pomohly dotace.

Dojde i na prověrku dosažených vědomostí prostřednictvím dopravních testů a kvízů dle věku dítěte. Při jízdě podle značek za dozoru komisařů zjistíme zručnost, dodržování předpisů a dopravních značek téměř v reálném provozu.

Pro děvčata a maminky je připraveno malovací kolo. Zájemci o tuto netradiční výtvarnou aktivitu získají originální obrázek. Tatínkům a klukům se bude zase líbit ukázka cyklistických kuriozit a dřevěných kol s možností testovacích jízd. Další aktivitou bude hrací koutek obsahující několik tisíc kostek české stavebnice SEVA

Pro všechny děti jsou připraveny drobné odměny od partnerů poháru a Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Další body do celkového pořadí je možné získat při páté akci Znojemského VZP CUP 2024, kterým bude závod horských kol na Načeratickém kopci ve středu 12. června.

Podrobnější informace a průběžné výsledky poháru Znojemský VZP CUP 2024 na www.cykloklubznojmo.cz