Takzvané koncentrátory kyslíku a produkty pro péči o tělo převzali na jižní Moravě představitelé Domova seniorů v Břeclavi, Valticích a Domova pro seniory ve Velkých Bílovicích. Na Hodonínsku Domov seniorů Hodonín a Charita Kyjov, na Znjemsku Zámek Břežany. Na Brněnsku Domov U Františka v Újezdu u Brna a Zámeček Střelice.

Fosfa tak pomáhá zařízením v rámci projektu Hudební divadlo Karlín ŽIVĚ ve spolupráci s Nadačním fondem STOP šikaně.

" V této složité době při boji s onemocněním COVID-19 jsou pro domovy seniorů velmi potřebné koncentrátory kyslíku i produkty pro péči o tělo a domácnost na čištění, mytí, praní. Jsme rádi, že můžeme pomoci. Věřím, že pomůcky poslouží klientům i pracovníkům zařízení v prevenci před onemocněním COVID-19. Myslím, že právě zdravotním a sociálním pracovníkům patří velký obdiv a poděkování za jejich práci, osobní statečnost a obětavou péči o jejich klienty." řekla Dagmar Zmrzlá, vedoucí prodejního týmu Feel Eco z Fosfa a.s.

Tradiční krojované hody v Miroslavi.
Miroslav slavila tradiční krojované hody. Chasa měla čtyři desítky párů

„Oslovilo nás Hudební divadlo Karlín s informací, že Fosfa, která je tady tak blízko, nás obdaruje. Fosfa je mi osobně sympatická tím, že jí záleží na přírodě, že vyrábí přírodní produkty pro péči o tělo a domácnost Feel Eco a má i jiné výrobní programy v souladu s trvalou udržitelností šetrnou k přírodě a naší planetě. Navíc je mi osobně sympatické, že Fosfa se hlásí k odkazu T. a J. A. Bati. Proto jsem byla nesmírně potěšená, že Fosfa nám daruje přírodní produkty Feel Eco i koncentrátory kyslíku. Kyslíkové koncentrátory určitě využijeme, protože je v domově hodně klientů s dýchacími obtížemi. Blíží se období chřipek a navíc se zvyšuje i riziko onemocnění COVID-19. Takže budeme rádi když budeme mít přístroje, které umožní lidem dobře dýchat, když to budou potřebovat. Naše paní uklízečky ocení produkty Feel Eco, protože čistících a pracích prostředků je v domově obrovská až enormní spotřeba. Tím, že hrozí další vlna nebo i pandemie onemocnění COVID-19, náš úklid a naše dezinfekce je v domově ještě intenzivnější, takže jsme za dar velmi rádi a děkujeme.“ řekla Vladimíra Křížková, ředitelka Domova pro seniory Bažantnice v Hodoníně.

Tradiční zarážení hory v Havraníkách.
Spolek přátel Hroznové kozy zarazil s horaři a muzikanty v Havraníkách horu

„Tímto bych chtěl poděkovat společnosti Fosfa za úžasný dar, za 3 koncentrátory kyslíku, které využijeme při zdravotní péči o naše klienty a za přírodní produkty pro pěči o tělo a domácnost Feel Eco, kterých je opravdu velká hromada a které využijeme pro úklid domova a při péči o naše klienty. Dar od Fosfy nám pomůže snížit provozní náklady hlavně teď v této době, protože provozní náklady se nám navyšují právě o nutnost pořizování ochranných prostředků pro zaměstnance i pro klienty a máme větší náklady na zabezpečování dezinfekce našeho zařízení. Dar Fosfy nám opravdu právě v této době pomůže, děkuji.“ řekl David Malinkovič, ředitel Domova seniorů Břeclav.

„Jménem svým ale i jménem pracovníků i klientů Domova seniorů Valtice bych chtěl poděkovat zástupcům společnosti Fosfa za pomoc, které si vážíme. Je naší prioritou ochránit klienty i zaměstnance. Koncentrátory kyslíku i produkty pro péči o tělo a domácnost na čištění, mytí, praní, patří mezi komodity, které jsou v této době při boji s onemocněním COVID-19 velmi potřebné. Děkujeme za dary, které určitě zlepší život našich klientů." řekl starosta ValticPavel Trojan.

Z natáčení absolventského snímku zlínských studentů.
Studenti natáčeli svůj nový film i ve Znojmě

„Děkuji za vámi předaný dar, který bude ku prospěchu našich klientů. Koncentrátory kyslíku nejsou jenom pro nemocné lidi. Mohou se používat i u zdravých lidí při velkém psychickém vypětí, pocitech únavy, vyčerpání, bolestech hlavy, nevolnosti. Našim klientům pomohou, když nebudou moct jít ven na vzduch, zvláště pokud budou opět stanovena přísná opatření a omezení pohybu osob v souvislosti s onemocněním COVID-19. Darované produkty Feel Eco pro péči o tělo, úklid a praní jsou pro nás přínosem a využijeme je, protože náš Domov seniorů je zařízení, kde se musí dodržovat specifický hygienický režim. Jsme rádi, že jsou to prostředky, které navíc chrání svým způsobem naši přírodu. Takže ještě jednou moc děkujeme." řekla vedoucí Domova seniorů Valtice Marie Uttendorfská.

Příměstský tábor ve znojemském muzeu.
Muzejní příměstský tábor zavedl děti do pravěku

Distribuci produktů a kyslíkových koncentrátů od Fosfy zajišťuje logistická společnost DB Schenker, která je zdarma rozvezla do vybraných domovů seniorů a léčeben dlouhodobě nemocných. V České republice se jednalo o 15 míst, kam společnost dovezla palety s celkovou hmotností až 500 kg. Protože sociální zařízení nedisponují rampami, zásilky na místo doručovala nákladní auta s hydraulickým čelem. “Tento typ zařízení je pro domovy seniorů velmi potřebný a jsme rádi, že jsme v rámci naší dlouhodobé spolupráce se společností Fosfa mohli po logistické stránce přispět ke zdaru tohoto důležitého projektu,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Viera Gáliková