Znojemský festival je určen veřejnosti všech věkových skupin. Závody dračích lodí i celý doprovodný program probíhají na řece Dyji a prostranství pod Sedlešovickým mostem v blízkosti Městské plovárny Louka a Louckého kláštera. Na návštěvníky mimo závodů čekají různá vystoupení, atrakce a vodní aktivity. Vstup je do areálu po všechny festivalové dny zdarma.

Řeka Dyje u Louckého kláštěra přivítá dračí lodě již ve čtvrtek 23. záři, a to ty nejmenší dračáky z mateřských a základních škol. V pátek 24. září proběhnou prestižní závody základních a středních škol na trati 200 metrů a oficiální tréninkové jízdy účastníků Festivalu dračích lodí.

Hlavní program vypukne v sobotu 25. září od 11:00 hodin, kdy proběhnou Neoficiální SVĚTOVÉ HRY DRAČÍCH LODÍ. Posádky, které jsou většinou složené z kamarádů či z firem ze Znojma a okolí, čekají závody na tratích 160 metrů a 50 metrů na velkých lodích. Závodit se bude na klasických velkých dračích lodích pro 22členou posádku. Volit se bude nejkrásnější reprezentační dres neboli kostým.

Vinařské t(r)ipy nahradily Znojemské historické vinobraní o druhém zářijovém víkendu.
Tak trochu jiné vinobraní. Vinařské t(r)ipy ukázaly o víkendu celé Znojemsko

 Diváci včetně dětí si během sobotních závodů budou moci sami vyzkoušet jízdu na dračí lodi. Mimo samotných závodů dračích lodí bude k vidění slavností nástup reprezentačních posádek, vyhlášení výsledků, velký dračí ohňostroj, velmi atraktivní podvečerní Gladiátorské sprinty na osvětlených lodích s ohňovými efekty a vystoupení kapely Ryan music. Představí se také rychlostní kanoisté, vodní záchranáři a příchozí malé děti se na písečné pláži mohou projet v minilodičkách nebo vyzkoušet jinou atrakci.  

Festival dračích lodí ve Znojmě je určený všem zájemcům. Plavbu nejenom na dračích lodích si tak může vyzkoušet každý.

Petra Maršounová

Městský úřad Znojmo

oddělení vnějších vztahů