Na Horním náměstí se od desíti hodin dopoledne až do půl deváté večer vystřídalo hned několik hudebních a tanečních produkcí.

Vše zahájil Dyjavánek, folklorní soubor ze Znojma, doprovázený místními cimbálovkami. Dyjavánek sdružuje kolem šedesáti dětí ve věku čtyř až sedmnácti let.

Vinaři na přelomu dubna a května otevírají sklepy návštěvníkům.
Vinaři na Znojemsku znovu drží pohotovost. Víno ochutnají lidé přímo ze sklepa

Ze Slovácka přijely soubory Hradišťánek a Dajánek s cimbálovou muzikou Vojšica, alternativní hudbu si návštěvníci užili v podání Ivy Bittové s triem Čikory a mladé kapely Čendeš. Losovaly se tradičně i anketní lístky o ceny. V závěru celého festivalového dne zahrála a zazpívala Cimbálová muzika Antonína Stehlíka.

Festival vína VOC Znojmo se konal v sobotu 4. května a nabídl návštěvníkům v centru města bohatý program.Festival vína VOC Znojmo se konal v sobotu 4. května a nabídl návštěvníkům v centru města bohatý program.Zdroj: Stanislav Nováček

Starobylou tradici představil návštěvníkům festivalu Spolek přátel Hroznové kozy. Připomenul magickou bytost z dávných časů, která chrání vinohrady, víno a vinaře na Znojemsku.