Sobota 18. 7. pak přinesla celodenní program přímo v GaP. Dopoledne se konala dětská dílna s Katkou Švejdovou, ve které děti zkoumaly substanci vody. Je hluboká, rychlá nebo vlnitá? Po dílně jsme se posilnili vydatným česko-rakouským obědem, který sestával z polévky a vepřového řízku s vídeňským bramborovým salátem.

Občerstveni jsme se vrhli na kreativní dílnu s Řezankou a vyráběli květinové dekorace ve skle. Posléze nastal čas, aby si naše ruce odpočinuly a místo nich jsme dali prostor hlavě. HaDivadlo přivezlo dětské představení O Josefíně včelce a její křehké dušence. Máme radost, že si děti podle vzrušených a radostných výkřiků představení velmi užívaly. Po skončení divadla nadešel čas pro starší.

Svatojánská slavnost v lesním klubu.
Děti ze Svatojánku si užily Svatojánskou slavnost

V podvečer jsme zahájili speciální edici PechaKucha Night věnovanou kulturnímu životu mimo metropole. Jako prezentující se představily galerie G18 ze Zlína, 3. Etáž z Rožnova pod Radhoštěm, KunstRaum Retz a organizátoři festivalu Colour Meeting z Poličky. Kulturní program jsme završili koncertem slovenské zpěvačky Katarzie, jejíž vystoupení naplnilo GaP až k prasknutí. Děkujeme, že jste s námi a vyrážíme plnou parou do druhého roku!

NATÁLIE DURČÁKOVÁ