Poděbradský gymnastický oddíl si dal na přípravě opravdu záležet, zvláště, když letos mohl všechny účastníky závodu přivítat i ve své zbrusu nové GYMNASTICKÉ HALE. To se to závodilo! Ve třech halách zároveň se v sobotu představila nejprve nejmladší děvčátka, po nichž přišla na řadu ta o něco starší a ve večerních hodinách sobotní závod uzavíraly ženy.

Neděle naopak patřila žákům, dorostencům a mužům, kteří rozhodně měli také co předvést zkušeným rozhodčím mezi nimiž nechyběl ani mezinárodní rozhodčí Vilém Kocián. Znojmo se může pyšnit skvělými talentovanými gymnasty a gymnastkami, kteří v Poděbradech vybojovali 5 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. A kdo se nevešel na stupínek, rozhodně nemusí věšet hlavu, neboť v tak silné konkurenci celé ČR i umístění v TOP 10 rozhodně stojí za pochvalu. 

Znojemští hasiči byli úspěšní na Jablonecké hale.
Znojemští hasiči byli úspěšní na Jablonecké hale. Podívejte se

Závodnice a závodníci KSG Znojmo v Poděbradech:
1. Jana Valová (hvězdování, 12. víceboj)
1. Tereza Šimáková (víceboj, 2. hvězdování)
1. Gabriela Emma Kroupová (hvězdování, 3. víceboj)
1. Teodor Vítek (hvězdování, 11. víceboj)
1. Robert Vala (víceboj, 2. hvězdování)
3. Tobias Fučík (víceboj, 5. hvězdování)
3. Benjamin Čuport (hvězdování, 6. víceboj)
5. Růžena Kubošná (hvězdování, 22. víceboj)
5. Patrik Svoboda (víceboj, 7. hvězdování)
5. Adam Hubert Kováč (víceboj, 7. hvězdování)
6. Anežka Kalábová (víceboj, 20. hvězdování)
6. Karolina Mia Kováčová (víceboj, 9. hvězdování)
6. Julie Bedřichová (hvězdování, 7. víceboj)
7. Stella Štolová (hvězdování, 16. víceboj)
8. Simona Molíková (hvězdování, 10. víceboj)
9. Marika Nina Kováčová (hvězdování, 14. víceboj)

KSG Znojmo navštěvuje spousta šikovných dětí, ale vzhledem k omezeným kapacitám jednotlivých závodů nelze vždy vzít všechny děti na jeden závod. Tak se druhá část našeho klubu vypravila na opačný konec naší republiky až do daleké Ostravice. A ani tam nedělala děvčata Znojmu ostudu a domů se vrátila s pěkným 7. místem Veronika Grobová (2015) a Amálie Vlčková (2011). 8. skončila Eliška Vranovská a 9. Nikola Kostelníčková. Šestici závodnic trenérek Heleny Vítoňové, Karolíny Vítoňové a Zuzany Plačkové doplnila ještě 20. Eliška Rožnovská a 21. Nikola Turecká.

Endura burácela po Načeratickém kopci
Endura burácela po Načeratickém kopci. Podívejte se

Gratulujeme všem našim gymnastkám a gymnastům, kteří skvěle zúročili hodiny tvrdé práce na trénincích i na soustředěních a děkujeme za vzornou reprezentaci města Znojma. Rovněž děkujeme TJ Sokol Kolín za poskytnutí svého tréninkového zázemí pro naše soustředění a také všem našim fanouškům, rodičům, známým a zvláště pak městu Znojmu, OS ČUS Znojmo, SVČ Znojmo, JM kraji, NSA a ZŠ JUDr. J. Mareše Znojmo za veškerou podporu.