Dobu, kdy uzavírání vinic po dobu sklizně, bylo slavností pro celou obec připomnělo setkání pořádané třetí srpnovou sobotu v Jaroslavicích. Od tamního zámku vyšel průvod se starostou, farářem, hotaři, muzikanty i strýci a tetkami. Nejprve se zastavili u kapličky Panny Marie nedaleko zámku, kde jaroslavický farář požehnal kytice květin svatého Jana. Ty pak děvčata zavěsila na hotařská znamení, vysoké tyče určené ke vztyčení ve vinici. Tradičně se hotařským znamením dávalo všem kolemjdoucím na  vědomí, že hora je zaražená - tedy že vinice jsou až do skončení sběru hroznů uzavřené pro všechny vyjma jejich najitelů a dělníků pracujících na sklizni.

Zarážení hory v Tasovicích.
Brzy bude vinobraní. Vinaři zavírají vinohrady. Horu už zarazili v Tasovicích

Před vztyčením znamení složili hotaři přísahu, že budou vinice bedlivě a nestranně střežit a pekmistr hor viničných přečetl ustanovení horenského práva stanovující pokuty pro majitele dobytka, který se do vinic zatoulá a výjimky pro nemocné osoby a těhotné ženy, které si smí i ze zavřeného vinohradu vzít pár hroznů na zahnání žízně.

Už příští pátek vyjde v pět odpoledne průvod s Hroznovým kozlem od kostela ve Vrbovci do vinic za Ořechovou alejí, kde vrbovečtí vinaři zarazí horu a pozvou k Letní noci ve vinicích. Třetího září pak zarazí hotaři ze Spolku přátel Hrozové kozy horu v Havraníkách.