Ti, kdo nepřišli včas mohli řádění čertů v luxusních maskách pozorovat jen z povzdálí. Chlupaté kostýmy, démonické maskování a obrovské rohy mají u diváků stále velký úspěch. Tvrdá muzika a světelné efekty dokreslovaly řádění rarachů.

| Video: Youtube

Skupina čertů prošla městem v huňatých kožiších a někteří zamířili přímo mezi přihlížející. Děsivé byly jejich obří rohy a masky, ze kterých skutečně tuhla krev v žilách i těm nejotrlejším. Masky čertů a dalších démonů jsou do detailu propracované a děsivé. Celá šou končila rejem masek ve vyhrazeném prostoru na Masarykově náměstí.

Akce, která byla součástí znojemského Adventu se setkala s velkým zájmem malých i velkých. Divoká slavnost a pekelníci, ze kterých jde strach – to je rakouský průvod čertů neboli Krampuslauf nebo také Perchtenlauf. Bez srocení čertů, ďáblů a dalších pekelných bytostí by si Rakušané začátek adventu snad ani nedovedli představit. Průvody či běhy rachotících příšer tam mají více než 500letou tradici a pro přihlížející návštěvníky nabízejí nevšední a intenzivní podívanou.

NEUNIKLO VÁM? Vánoční dárek pro Znojmo. Radniční věž míří mezi národní památky

Radniční věž ve Znojmě je obklopená lešením. | Video: Deník/Ilona Pergrová