O půl hodiny později byla zahájena ochutnávka svatomartinských vín, která tento rok konala ve spolupráci se Svazkem obcí Dyje. Nepředstavili se pouze místní vinaři a Znovín Znojmo, ale ochutnávka pokryla i vzorky vín vinařů z Hrádku, Dyjakovic, Strachotic, Valtrovic, Křídlůvek, Hodonic, Mackovic, Božic, Nového Šaldorfa a dalších. Návštěvníci vína chválili a v ochutnávkovém stanu zůstali až do pozdních hodin. 

Mužácké sbory se sešly v Tasovicích po několika letech, aby zapěly v rámci Předhodového zpívání.
Mužácké sbory po 5 letech opět zapěly na Předhodovém zpívání. Před plným sálem

Ve čtyři odpoledne vyrazil průvod se svatým Martinem a družinou na koních, doprovázený živou hudbou, vozíkem s mladými víny a živými husami a dalšími členy družiny v selských kostýmech do centra Jaroslavic. Následovalo  žehnání vína, společný přípitek  se starostou Jaroslavic a panem farářem a poprvé se uskutečnila i dražba živých svatomartinských hus. Svatý Martin se posléze vydal mezi hosty, kde si s lidmi přiťukával a povídal. 

Dominikánský klášter ve Znojmě hostil Slavnosti Svatomartinského a mladého vína.
Svatý Martin přivezl do kostela víno. Letošní Svatomartinská? Hodně aromatická

Po necelé hodině nastal čas odjezdu, kdy svatý Martin s družinou odcválal prskavkovým špalírem a oficiální program byl za doprovodu CM Denár zakončen ohňostrojem. Lidé ale zůstali daleko déle, neboť nálada byla slavnostní a svařákem  a štrůdlákem provoněné náměstí lákalo k vychutnání si lehce předvánoční atmosféry.

Martina Mühlberger