Oba naši závodníci začínali v nesrovnatelně skromných podmínkách školní tělocvičny oproti svým soupeřům z klubů se specializovanými tělocvičnami a profesionálními trenéry. O to větší máme radost, že se naši borci ve světě neztratili a se ctí se zúčastnili tohoto gymnastického svátku.

Martin Pospíšil na ME vybojoval na hrazdě 56. místo se známkou 12,900 b., na bradlech získal 12,700 b., na kruzích 12,500 b. a na prostných 12,466.

Do historie Klubu sportovní gymnastiky Znojmo se zapíše datum 3. květen 2024.Do historie Klubu sportovní gymnastiky Znojmo se zapíše datum 3. květen 2024.Zdroj: se souhlasem Ivany Křístelové

Veronika Kubošná si reprezentační dres ČR oblékla vůbec poprvé. Na všech nářadích předvedla sestavy bez větších zaváhání s výjimkou jediného pádu z kladiny, kterou měla jako svou poslední disciplínu. Nejdříve Veronika nastupovala na prostná. Svou sestavu zahájila dvojným saltem vzad skrčmo. Následovala salta vpřed i vzad s obraty, skokové řady, piruety,…vše, co dosud zvládla tato čtrnáctiletá závodnice natrénovat.

Následoval přeskok, ve kterém si v ČR Veronika dosud vždy doskočila pro nejvyšší hodnocení. Vysoká byla i známka na ME za přemet a salto vpřed. Na bradlech Veronika zacvičila svou sestavu na jistotu bez zbytečného riskováni zařazením ne zcela zvládnutých prvků. A bylo z toho rovných 10 bodů, jako kdysi obdržela světová jednička Nadia Comaneciová.

Gymnasté na Mistrovství Evropy v Rimini 2024. Čtvrtý zleva je znojemský odchovanec Martin Pospíšil.
Gymnasta Martin Pospíšil ze Znojma je na Mistrovství Evropy v Rimini

Děvčata čekal poslední závod na kladině, kde Veronika již od dětských let předvádí vysokou obtížnost. Poprvé všem na mezinárodní soutěži předvedla vazbu v gymnastické hantýrce řečeno blecha plančik, což odborně znamená akrobatickou řadu rychlý přemet vzad a salto vzad prohnutě s doskokem jednonož.

Do historie Klubu sportovní gymnastiky Znojmo se zapíše datum 3. květen 2024.Do historie Klubu sportovní gymnastiky Znojmo se zapíše datum 3. květen 2024.Zdroj: se souhlasem Ivany Křístelové

Škoda malinkého zaváhání při saltu vpřed prohnutě zařazeném do poslední rady a následného pádu, které stálo Veroniku cenný bod do celkového hodnocení.

Přesto můžeme celkový výsledek Veroniky, coby jedné z nejmladších účastnic ME, hodnotit jako obrovský úspěch a jsme na ni právem pyšní. Věříme, že Veronika nové zkušenosti zúročí a že brzy vykročí správnou nohou i mezi světovou špičku.

Výsledek Veroniky Kubošné na ME: 12. m. družstvo, 34. m. víceboj 45,332 b., 31. přeskok 12,466 b., 51. bradla 10,00 b., 39. kladina 11,266 b., 51. prostná 11,600 b.

Titul pro nejlepšího sportovce roku 2023 na Znojemsku získal biketrialista René Vymětal (druhý zleva).
Titul sportovce roku na Znojemsku pro rok 2023 získal biketrialista Vymětal

Děkujeme především rodičům za veškerou péči a zázemí, všem trenérům, kteří se na její přípravě podíleli a rovněž všem sponzorům a příznivcům našeho klubu KSG Znojmo: městu Znojmo, obci Chvalovice, OS ČUS Znojmo, SVČ Znojmo, NSA, ČGF, JM kraji, Sokolu Brno I. a ZŠ JUDr. J. Mareše Znojmo, kde si mohou příznivci sportovní gymnastiky připomenout první krůčky těchto úspěšných českých reprezentantů na jim věnované výstavě fotografií a novinových článků.