Výstavní prostor uvedla do života výstava fotografií, která propojila dva fotokluby a dvě města, a to Moravský Krumlov a Český Krumlov. Od této skutečnosti se odvíjel i název výstavy, tedy Krumlov2. Vernisáž zahájil starosta města Tomáš Třetina a poté promluvili zástupci obou fotoklubů, tedy Fotoklubu Český Krumlov a Moravského fotoklubu. Do programu přispěla dále skupina Kiksylend.

Za Moravský fotoklub uvedla pár slov jedna z autorek výstavy a zakladatelka skupiny Krásy Moravského Krumlova a okolí Leona Bučková společně se správcem Josefem Bukačem, kteří prezentovali Moravský Krumlov s dalšími autory ze skupiny. „Nadchl nás nápad spojení Moravského a Českého Krumlova“, uvedla Leona Bučková a zdůraznila, že celé uspořádání inicializoval Jiří Sláma ve spojení předsedy moravských fotografů. „Jme rádi, že můžeme vystavit naše fotografie v tak krásném prostředí jako je zámek a ukázat krásy Krumlova okem místních fotografů. Zároveň vyzýváme další, aby nás ve skupině navštívili. Přidejte se k nám a pojďme se spojit a bavit se fotografií. Naše skupina neslouží pouze pro profesionální fotografy, ale i místní obyvatele nebo jen návštěvníky Krumlova, či členy, kteří se fotografií baví“, dodala Leona Bučková. Tato velmi sledovaná a oblíbená skupina, která byla založena roku 2021, dává návštěvníkům různé pohledy na krásy Moravského Krumlova a celého znojemského kraje.

Výstava potrvá do 4. června a návštěvníci ji mohou navštívit každý den kromě pondělí.

Výstavní sál poté nabízí další zajímavé výstavy. Jako v pořadí druhá má název Jan Saudek „88“ a zde budou nainstalovány fotografie významného českého fotografa. Od září pak bude následovat výstava Ivana Mládka a jeho soubor obrazů Všeslovanská epopej. Tím se završí první rok fungování této zámecké galerie.

Bořivoj Švéda, ředitel MěKS