Spoustu let jsme byli zvyklí, že Lyru zdobil speciální host v podobě slavné celebrity, která závěrem soutěže měla své vystoupení. V tomto směru jsme také provedli změnu, a to z toho důvodu, že naši finalisté jsou tou opravdovou a plnohodnotnou ozdobou a třešničkou na dortu celého soutěžního dne. Celkovou atmosféru umocňovala velkoplošná LED obrazovka a světelná show.

Již v červnu se tedy sešlo 18 loňských finalistů, aby společně vytvořili největší překvapení letošního ročníku, kterým byly nahrávky čtyř populárních písní v nahrávacím studiu CH-RECORDS v Třebíči a v září se k těmto hitům natočily videoklipy. Premiéru měly právě 9. listopadu na závěr soutěžního odpoledne. Byl to skvělý zážitek, o čemž se můžete přesvědčit na našich facebookových stránkách Lyra-singing show z.s, kde najdete jak fotky z celého dne, tak videoklipy a v případě zájmu si nám můžete napsat o cd, které už je v prodeji. Kdo nemá facebook, nechť nezoufá, jsme i na youtube.

Další novinkou byla také pracovně nazvaná "Zeď nářků", kam mohli všichni účastníci i návštěvníci psát své připomínky a vzkazy. Jak se závěrem dne ukázalo, náš úžasný moderátor Dušan Binka se stal miláčkem publika i backstage a "Zeď nářků" byla přejmenována na "Dušanovu zeď slávy".

Večer pódium obsadily aparáty skupin Dreams a Rock String, kteří měli skvěle nazkoušené hity ze svých repertoárů s loňskými finalisty. Hostem večera byla kapela Complex, ve které působí bývalí vítězové pěvecké soutěže Lyra Jana Závišková a Lukáš Mlčoch. Písní Homosexuál rozbouřili celý sál. Byla to výborná zábava, trvající až do 3.hodiny ranní.

Jsme šťastní, že se nám nový koncept osvědčil a děkujeme všem zúčastněným za přízeň a podporu projektu. Je to pro nás vítr do zad, který nás žene kupředu dalším ročníkům.

Velký dík patří také našim dlouholetým sponzorům, Jihomoravskému kraji, Mikroregionu Moravskokrumlovsko a městům Moravský Krumlov, Ivančice a Hrotovice za finanční podporu.

Jen pro statistickou úplnost nám letos zazpívalo 64 účastníků ze 34 škol. Do finále jich postoupilo 26 a my se už teď moc těšíme na spolupráci s nimi v příštím roce.

realizační tým spolku Lyra