Druhou sólistkou byla juniorka Karin Mahrová. Choreografii Housle předvedla bez pádu hůlky, ale oči pozorných porotkyň zaznamenaly nervozitu a nepatrné chybičky, které by laik neviděl. Karča obsadila vynikající páté místo.

Jako naše třetí závodnice byla seniorka Soňa Vybíralová. Choreografii Bojovnice začala výborně, bohužel ji hůlka při přemetu pod ní, spadla. Ale jela dál, další pád hůlky při podmetence. Sestavu zakončila arabem s předáním hůlky do druhé ruky. Netrpělivě jsme čekali na její umístnění, protože seniorky čekají na průběžné výsledky hned po ukončení sestavy. A byla 1! To bylo nadšení. Ono nezáleží kolikrát hůlka spadne (za pád hůlky je srážka 0,05 bodů), nesmí však narušit sestavu. Záleží na obtížnosti předvedených prvků, které se Soně vydařily, nic ji tentokrát nerozhodilo.

Jenže bylo za ní ještě 5 závodnic. Tajně jsme si přáli medaili a vyšlo to. Před ní se dostala už jen jedna mažoretka. A Soňa byla stříbrná.

Po sólech přišla nařadu dua. Zde jsme měli jedno zastoupení, a to v seniorkách Karin Mahrovou a Soňu Vybíralovou. Tři pády hůlky a nějaké prvky nedokončené a také nepatrný nesynchron je posunul na páté místo.

Jako poslední vystupovala seniorská miniformace, která byla opravdu skvělá. Holkám se opravdu vydařila a obsadila krásné čtvrté místo, porazila i ME B z Chorvatska.

Ve čtvrtek soutěžilo duo mix seniorky Karin Mahrová a Soňa Vybíralová. Byly to naše jediné zástupkyně na MS A. Holkám se sestava povedla, bez pádu hůlky i pomponu. Ale podle verdiktu poroty jim chyběla energie. Přesto obsadily pro nás vynikající 7. místo.

MS se nám vydařilo a co nás teď čeká? 20. 9. budeme pořádat nábor děvčat i chlapců ve věku od 4 - 16 let v 17.00 hod na ZŠ Šumná v tělocvičně. Vchod je zezadu. Přijďte se nezávazně podívat na náš trénink, nemusíte umět z mažoretek vůbec nic. My Vás vše naučíme. Trénujeme s hůlkou a pompony, nyní začínáme novinkou flag (hůlka s praporem). Přivítáme rádi i starší děti do 16 let. I ze Znojma je dobré vlakové  i autobusové spojení. Tréninky můžeme přizpůsobit příjezdu i odjezdu. Rádi Vás mezi sebou uvítáme.

MAŽORETKY SK ŠUMĚNKY ŠUMNÁ