Náš maturitní projekt jsme nazvali Vídeňská kultura požitků v celé své kráse a připravila ho skupina studentů ooboru Hotelnictví a turismus ve složení: Lenka Trochtová, Hana Kopecká, Claudie Balážová, Natálie Ficová, Ondřej Širůček a Tomáš Willmann Cílem bylo uspořádat zážitkové dopoledne pro vybrané třídy naší školy, a to za poznáním kavárenské kultury a zajímavých turistických cílů ve Vídni. První skupinu jsme provedli Vídní na konci října.

Sešli jsme brzy ráno na autobusovém nádraží ve Znojmě a vyrazili do Vídně. Účastníky jsme v autobuse potěšili dárkovou taškou i výklady, které jsme si pro ně připravili. Cesta trvala hodinu a půl, na náměstí Maria-Theresien-Platz jsme dorazili v 8:35 hodin. V průběhu naší exkurze jsme informovali účastníky o každé zastávce na programu.

Naše první zastávka byla u Uměleckohistorického muzea a Přírodovědeckého muzea, následně jsme zamířili k Burgtheateru a Rathausu. Dále byl na řadě náš kavárenský pětiúhelník, který začínal kavárnou Landtmann, pokračoval kavárnou Central, dále kavárnou Demel, kavárnou Hawelka a končil kavárnou Aida. Odtud jsme se přesunuli k Hotelu Sacher, kde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupinu čekala v 11:00 hodin nezapomenutelná prohlídka Hotelu Sacher, druhá skupina měla stejný čas na programu návštěvu muzea Albertina, které se nacházelo hned za hotelem Sacher. 

Po prohlídkách jsme se všichni sešli ve 12:30 hodin opět před Hotelem Sacher, kde ve 12:40 hodin byl rozchod, povinností během rozchodu bylo navštívit libovolnou kavárnu a ochutnat produkt z nabídek. Ve 14:00 hodin byl sraz opět u Hotelu Sacher, kde jsme se společně vydali k Hofburgu. Následně nás čekala poslední zastávka, a to Mariahilfer straße. Na 3. hodinu odpoledne jsme se pomalu přesouvali na náměstí Maria-Theresien-Platz, kde už nás čekal autobus zpátky do Znojma. Příjezd byl v 16:30 hodin a odcházeli jsme se spokojeností, že se nám dnešní den vydařil.

 Lenka Trochtová

žákyně čtvrtého ročníku oboru Hotelnictví a turismus