S hlavním představitelem tohoto projektu cyklistou na vysokém kole Josefem Zimovčákem se můžete setkat třeba i na kole právě ve čtvrtek v Moravském Krumlově asi ve čtvrt na dvě odpoledne na náměstí T. G. Masaryka, následně přejede cyklistický peloton do Hostěradic na náměstí deset minut před třetí hodinou.

Po malé přestávce pokračují cyklisté přes Vitonice, Prosiměřice, Těšetice a Suchohrdly do Znojma na Horní náměstí. Příjezd cyklistů je očekáván kolem půl páté. Občerstvení a zázemí připravuje Město Znojmo jako jeden z partnerů této jízdy a zároveň podporovatel finanční sbírky.

close Benefiční sportovní projekt Na kole dětem. info Zdroj: Ivo Dvořák, Na kole dětem zoom_in Benefiční sportovní projekt Na kole dětem.

Doprovodný program v režii spolku Cyklo klub Znojmo bude na tomto místě připraven již od tří hodin. Cyklistické kuriozity, dřevěná kola, kreslené vtipy s vinařskou tematikou, šlapací káry a další zajímavosti si můžete na Horním náměstí prohlédnout a vyzkoušet. Uvítáme pochopitelně i cyklisty, kteří se k pelotonu připojí a doprovodní Josefa Zimovčáka a další účastníky.

Druhý den v pátek 7. června odjíždí skupina cyklistů ze stejného náměstí v osm hodin ráno. Povzbudit přijdou žáci ze Základní školy ulice Mládeže. Budou to především mladí výtvarníci se svými kresbami, které tvořily součást výstavy k třicátému výročí zahájení činnosti spolku Cyklo klubu Znojmo. Kresby na téma „Můj svět s kolem“ v rukou jejich autorů vyprovodí Josefa Zimovčáka na další etapu ze Znojma do Hodonína. Čeká ho neuvěřitelných sto dvaadvacet kilometrů v sedle vysokého kola. Držme jemu a dalším cyklistům palce.

  • Ročník 2019, kdy projekt zavítal naposledy do Znojma, si můžete připomenout zde:
| Video: Youtube

Na kole dětem – nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Cílenými aktivitami se snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti zákeřnému onemocnění. Svojí činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.