Mikuláš, andělé i čerti navštívili druhou adventní neděli Slovanskou epopej. Překvapili tak skupinu padesáti francouzských novinářů, kteří se právě chystali na prohlídku expozice.

Zdroj: Youtube

Družina v čele s Mikulášem pozdravila také starostu Moravského Krumlova Tomáše Třetinu i Johna Muchu, kteří novinářům představovali Epopej a také zámek. Poté se nebeské i pekelné bytosti odebraly na nádvoří zámku, aby se připravily na projížďku městem. Na jeden vůz tažený koňmi nasedli čerti a na druhý Mikuláš s anděly. Krátce po čtvrté hodině za zvuků zvonků, hudby a občasného čertovského zahudrování vyjely vozy zámeckou branou. V ulicích na ně už čekaly děti… „Francouzským novinářům i Johnu Muchovi se Mikuláš, andělé i čerti líbili. Domů budou odjíždět se zážitky z prohlídky Epopeje, ale i s fotografiemi našeho Mikuláše a jeho družiny,“ řekl starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina.

Každoročně se na moravskokrumlovském zámku koná velké setkání Mikuláše, andělů i čertů s dětmi. Andělský kostým na sebe obléká i starosta města a senátor Tomáš Třetina.

Kvůli epidemii covid-19 však letos Moravský Krumlov přistoupil k jiné formě. Mikuláš se svojí družinou v nedělní podvečer projel na vozech taženými koňmi moravskokrumlovské ulice. Tuto podívanou si nenechaly děti se svými rodiči ujít. Po návratu domů na některé čekala jistě nadílka za oknem.

Eva Fruhwirtová

O víkendu bylo živo také v brněnských Kníničkách. Zavítala tam totiž parta krampusáků.

Čertovský pochod si užili lidé o víkendu v brněnských Kničkách.
Pekelná jízda, děs i setkání s anděly. Brněnské Kníničky obsadili krampusáci