Nabídka byla velice pestrá, od češtiny a cizí jazyky, přes maturitní zkoušky, zahraniční pobyty, informatiku, obchodní korespondenci, chemické pokusy, až k míčovým hrám do tělocvičny. „Vítáme vás v naší škole na tradičním Dni otevřených dveří! Dovednosti prezentují naši spolužáci napříč všemi obory. Pojďte si prakticky vyzkoušet, co žáci umí! Těší se na vás všichni: příští rok otevíráme učební obory Automechanik, Kuchař-číšník, Prodavač a Truhlář a maturitní obory Cestovní ruch, Hotelnictví a turismus, Kosmetička, Podnikání, obchod a služby a Sociální činnost,“ znělo z úst žáků prvnho ročníku oboru Cestovní ruch, kteří se bravurně zhostili role průvodců, směrem k návštěvníkům.  

„Pojďte ochutnat svačinku z rukou kuchařů, dnes probíhá soutěž – jako v televizi,“ zastavili se s návštěvníky průvodci  z prvního ročníku oboru hotelnictví, cestovní ruch a turismus ve třetím patře školy.

„Právě dnes se zde koná první ročník školní soutěže Svačinka na Přímce, patronkou je paní Jarmila Dřevojanová. Určitě jste četli, že právě pod jejím vedením vyhrál žák naší školy celostátní kolo! Jak již vypovídá název této soutěže, žáci z oboru Kuchař-číšník měří síly v tom, kdo připraví nejlepší svačinku. Každý žák má svůj originální recept, do kterého musí zařadit výrobek Rio Mare. Připraví tři porce, výrobky hodnotí odborná i laická porota, můžeme ochutnat. A vidíte, je tu plno. Vůně láká všechny návštěvníky právě sem,“ vysvětlují hostům průvodci.

Soutěžilo devět žáků ze všech ročníků. Dle poroty bylo hodnocení velice obtížné, neboť souboj byl vyrovnaný jednak v kvalitě chuti výrobků, jednak v technice provedení. A vítěz? Receptem avokádo plněné tuňákovým salátkem s pšenično-žitným pečivem excelovala Natálie Semotamová. Ostatní se umístili hned za ní, výkony byly velice vyrovnané: Vladimír Krontorád, Martin Prycl, Zuzana Lahnerová, Dominik Doležal, Ivo Černík, Sen Sen, Filip Bitner, Michal Matúška,“ doplnila Jarmila Dřevojanová, učitelka odborných předmětů oboru Kuchař-číšník s tím, že právě svačinky úspěšných soutěžících mohou hosté ochutnat ve školním baru.

Slovo patří i naším mistrům kuchařům svačinek, ti se hned po soutěži svěřili se svými pocity:

Michal Matúška, 1. ročník: „Jestli mohu sám za sebe i za ostatní říci, rádi bychom si tuto soutěž byť i v jiném zadání znovu vyzkoušeli.“

Martin Prycl, 1. ročník: „Pokud mohu, za nás prváky, máme radost, že jsme se vyrovnali žákům druhého a třetího ročníku.“

Ivo Černík, 1. ročník: „Po této zkušenosti jsme získali představu, jak probíhají soutěže na profesionální úrovni, a proto si myslím, že získané zkušenosti nás posunuly i k těmto soutěžím. Již teď se těšíme na druhý ročník této soutěže.“

Se vzkazy se připojují žáci oboru Hotelnictví a turismus: „Založili jsme Instagram Hotelovka_Primka. Už máme 85 sledujících. Chceš vědět ty nejaktuálnější informace z hotelovky na Přímce? Co děláme, co nás baví? Tak nás začni sledovat. Připravili jsme alternativní kávu – vymysleli jsme kávový nápoj: Den a noc nebo Světelný prach. Jako tradičně jsme flambovali. Duch kreativity na Hotelovce. Inovace. Jdeme s dobou. Jsme moderní, mladí, pružní, rádi se smějme a zkoušíme nové věci!“

Škola byla návštěvníky oznámkována (jak jinak, než jako ve škole) a dostala známku 1,2. No, není to báječné hodnocení, které žáky i učitele motivuje k další práci?

Děkujeme, milí návštěvníci, a těšíme se na vaši další návštěvu! Zájemci o studium si mohou přijít vyzkoušet přijímačky nanečisto, jež proběhnou 5. února, stát se na den středoškolákem můžete kdykoli – stačí si do školy zavolat a domluvit si termín. Můžete také využít naši nabídku praktických dovedností – více již na www.sousos.zn.cz. Anebo se jen tak stavte na dobrou kávu či svačinku, která v soutěži vyhrála – ve 4. patře se na vás na školním baru těší naši kuchaři-číšníci či žáci oboru Hotelnictví-turismus!

Mgr. Ludmila Karpíšková