Den otevřených dveří školy byl na konci září novou nabídkou pro výchovné poradce ze základních škol. Již při společné snídani na školním baru či při závěrečném slavnostním obědě ocenili um budoucích odborníků v oblasti gastronomie, při vstupech přímo do výuky pak měli možnost poznat všechny obory, jež škola nabízí. Vše se konaloů v režii žáků, pod koordinační taktovkou vedoucího oboru či učitele odborných předmětů. Zaujaly zejména Deníky praxe, komunikace ve třech světových jazycích, informace o přijímacím řízení, odborné a učební praxi, uplatnění absolventů na trhu práce či o spolupráci na společných projektech. E-mail, který přišel ještě týž večer, potvrdil, že se akce podařila: Dobrý den. Chtěla bych poděkovat za dnešní perfektně zorganizovanou akci. Škoda, že se nezúčastnilo více výchovných poradců. Informace předám žákům i rodičům a těším se na další spolupráci. Ještě jednou děkuji a přeji klidné školní dny. Mgr. Blanka Vocílková, zástupce ředitele školy, Základní škola a mateřská škola, Kravsko, příspěvková organizace.

Další setkání nyní připravujeme:

12. a 13. října 2021, 8:00 – 14:00 a 10:00 – 12:00 Tradiční Den otevřených dveří v Miroslavi pro žáky 9. ročníků základních škol ze ZŠ a MŠ Olbramovice, ZŠ Klášterní nám. Moravský Krumlov, ZŠ Hrušovany nad Jevišovkou, ZŠ a MŠ Šanov a ZŠ Miroslav. Obory naší školy. představí žáci školy společně s vedoucími oborů v prostorách restaurace Slávie v Miroslavi.

5. listopadu 2021, 8:00 – 16:00 Burza středních škol ve Znojmě pro žáky 9. ročníků a jejich rodiče, akce pořádaná ve spolupráci Úřadu práce a středních škol. Obory naší školy představí žáci školy společně s vedoucími oborů. Těšíme se na vás v budově SOŠ Dvořákova Znojmo, naši školu najdete v jejím 2. patře – vůně kávy vás zavede přímo k nám!

 9. prosince 2021, 8:00 – 16:00 Vánoční výstava odborných dovedností žáků pro veřejnost se tradičně koná v prostorách naší školy v Přímětické ulici. Přijďte nasát vánoční atmosféru a ocenit gastronomii i veškerý um našich budoucích odborníků!

 12. ledna 2022, 14:00 – 17:00 Den otevřených dveří v prostorách SOU a SOŠ SČMSD v Přímětické. Každoročně se na vás těší zaměstnanci školy a žáci, kteří vás seznámí s možnostmi studia.

 

Ludmila Karpíšková
výchovný a kariérový poradce