„Máte šikovné a ochotné žáky, řekli mi všechno, co jsem potřebovala. I učitelé byli moc fajn. Zajímavé informace byly o odborném výcviku a o pobytech v zahraničí. Nejvíc mě zaujaly obory Hotelnictví a turismus a Podnikání, obchod a služby. I obor Kuchař-číšník není špatný, vaši kuchaři pro nás připravili výborné hamburgery. U kosmetiček byla fronta, líčení bylo krásné. Mně se líbily motorky, které předváděli automechanici. I truhláři ukazovali, co všechno umí se dřevem – radost pohledět. Uvažuji o oboru Prodavač."  To je jen příklad vět, jimiž zhodnotili žáci základních škol z Miroslavi, Hrušovan nad Jevišovkou a Prosiměřic Den otevřených dveří, který pro ně 9. října 2019 připravili žáci a učitelé SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o.

Osmáci a deváťáci mohli pozorovat jen o pár let starší spolužáky přímo v akci, spoustu aktivit si vyzkoušeli. Měli tak možnost zjistit, který obor je právě pro ně ten pravý.

„Organizace této akce se v restauraci Slávie v Miroslavi stala pro školu ve spolupráci s Jednotou Moravský Krumlov již tradicí. Naše škola se letos pro veřejnost otevřela poprvé, aby tak odstartovala štafetu prezentačních akcí. Souběžně již chodíme na besedy s žáky 9. ročníků, v plném proudu je i organizace akce Řemeslo má budoucnost, kterou 14. 11. představíme v novém kabátě – mnohé jistě napoví podtitul LETOS VÍCE PRAKTICKY. Návštěvníci se tak mají nač těšit. V současné době se již také připravujeme na Burzu škol, která se koná 1. listopadu v SŠ Dvořákova Znojmo. Nás najdete ve druhém patře, kde bývá nejvíc návštěvníků. Jak by také ne, když to u nás voní kávou a k ní naši žáci nabízejí samé dobroty,“ shrnul Libor Hanzal, ředitel školy.

Výčet prezentačních akcí zbývá doplnit ještě o termíny Vánoční výstavy (5. 12. 2019, 8.00 – 16.00 hodin) a Dne otevřených dveří (9. 1. 2020, 14.00 – 17.00 hod.).


LUDMILA KARPÍŠKOVÁ