Tradiční Psychologické olympiády se na Přímce účastnily studentky prvních třech ročníků oboru Sociální činnost. Do letošního ročníku studentky odevzdaly  velmi zdařilé a povedené práce na téma „Můj velký sen“, ze kterých nebylo vůbec jednoduché vybrat deset nejlepších.

Do školního kola postoupily a svou práci velmi pěkně prezentovaly žákyně třídy SČ 1.A Eliška Kružíková, Adéla Šmedková, Nikola Lukášová a Petra Zelinková, třídy SČ2.A Barbora Pirová, Klára Podubecká a Kristýna Mecová a žákyně třídy SČ3.A Nikola Rybecká, Gabriela Drabantová a Natalie Horáková.

Jednotlivé soutěžící nahlížely na dané téma z mnoha úhlů a hodnotící komise neměla lehké rozhodování.

Třetí místo obsadila Nikola Lukášová a na druhém a zároveň postupovém místě, se umístnila Nikola Rybecká.

Vzhledem k vysoké úrovni slohových prací i jejich prezentaci byla udělena dvě 1. místa, a to Elišce Kružíkové a Natalii Horákové, která je hlavní postupující do krajského kola, které se bude konat dne 11.března 2020 na Střední zdravotnické škole v Kyjově.

Psychologická olympiáda se koná jako součást výuky předmětu Psychologie a sociologie. Každoročně ji vyhlašuje Ministerstvem školství a tělovýchovy České republiky s podporuje předmětová komise pro výuku psychologie. Základního kola se zúčastnily všechny žákyně 1. - 3. ročníku oboru Sociální činnost.

 Kateřina Lustigová