Závodník na uměle připravené dráze využívá své energie, kterou vytváří synchronizovaným pohybem celého těla. Nejvíce do pohybu zapojuje ruce a nohy. Pro tuto aktivitu využijeme areál PUMP Parku v Mašovicích. Dráha se nachází u zemědělského družstva při výjezdu z obce směrem na Podmolí. Z důvodů poměrné velké náročnosti na techniku při jízdě doporučujeme určitý nácvik průjezdu tratě předem.

Na místě předvedeme vzorový průjezd tratě, při kterém je nutné používat pouze svojí energii prostřednictvím pohybu těla a bez využití klasického šlapání. Samostatné vyhodnocení závodu uskutečníme na závěr všech jízd. Organizovaně je možné trénovat od tří hodin a samotné jízdy jednotlivců zahájíme ve čtyři hodiny.

Fotogalerie: Pump park Znojemsko

Pravidla jsou velmi jednoduchá. Závodník se nesmí po celou dobu dotknout země nebo využívat pedály pro šlapání. Závod je vypsán pro horská nebo speciální kola bez rozdílu a koloběžky. Pro všechny je povinná přilba a doporučujeme chrániče loktů a kolen. Letošní závod doplníme o šlapací káry pro menší a větší děti, které budou nejen pro přihlášené na přilehlém parkovišti.

close Pumptracková dráha v Mašovicích. info Zdroj: Deník/Ilona Pergrová zoom_in Pumptracková dráha v Mašovicích.

Děkujeme vedení obce Mašovice za vstřícný přístup při organizaci závodu a dalším partnerům za podporu. Další informace a průběžné výsledky na najdou zájemci na www.cykloklubznojmo.cz. Na podobné trati se sejdeme ve středu 5. června v Tasovicích.

V blízkosti Znojma je tedy možné pro tento druh sportu využívat dráhu v Tasovicích, Mašovicích a třeba ve Chvalovicích. Škoda jenom, že ve Znojmě žádná podobná aktivita pro malé i velké, technicky zdatné a začátečníky zatím není. Možná se dočkáme naplnění vůle občanů, kterou dali najevo v rámci v parzicipativním rozpočtu roku 2022.