Stejně jako minulý týden v Mašovicích budeme využívat trať pro novou atraktivní cyklistickou disciplínu PUMP. Závodník na připravené dráze využívá své energie, kterou vytváří synchronizovaným pohybem celého těla. Nejvíce do pohybu zapojuje ruce a nohy.

Z důvodů poměrné velké náročnosti na techniku při jízdě je tento závod v letošním roce oddělen již podruhé od seriálu Znojemský VZP CUP a vznikl tím nový soubor závodů pod názvem PUMPTRACK 2024. Doporučujeme určitý nácvik průjezdu tratě předem.

Na místě opět předvedeme vzorový průjezd tratě při kterém je nutné používat pouze svojí energii prostřednictvím pohybu těla a bez využití klasického šlapání.

Organizovaně je možné trénovat od 15.00 hodin. Prezentace od 15.30 a samotné jízdy jednotlivců zahájíme v 16.00 hodin dle kategorií. Těšíme se na všechny závodníky, kteří mají zájem si prověřit své technické dovednosti při ovládání kola nebo koloběžky ve středu 4. 6. 2024 v Tasovicích. Poslední závod se uskuteční v sobotu 15. 6. 2024 od 10.00 hodin v Mašovicích.