Závod je vypsán pro horská nebo speciální kola bez rozdílu a koloběžky. Pro všechny je povinná přilba a doporučujeme chrániče loktů a kolen.

V roce 2021 byl poprvé do seriálu Znojemský VZP CUP zařazen závod na speciální dráze v Mašovicích. Dnes velice populární cyklistická disciplína pump má stále více zájemců a v celé České republice se staví množství hřišť, které tuto disciplínu obsahují.

Nový Pump park vyrostl v Mašovicích na Znojemsku.
Adrenalin si vypumpují na nové dráze v Mašovicích. Jinde je plánují

V blízkosti Znojma je tedy možné využívat dráhu v Tasovicích, Mašovicích a třeba ve Chvalovicích na prodloužené modulární dráze o délce devadesáti metrů. Škoda jenom, že ve Znojmě žádná podobná aktivita pro malé i velké, technicky zdatné a začátečníky zatím není.

Závodník na uměle připravené dráze využívá své energie, kterou vytváří synchronizovaným pohybem celého těla. Nejvíce do pohybu zapojuje ruce a nohy. Pro tuto aktivitu využijeme dráhy, která je instalována na venkovním dětském hřišti na kraji obce Chvalovice. Informace k registraci a další podrobnosti najdete ZDE.

Z důvodů poměrné velké náročnosti na techniku při jízdě je tento závod podruhé zařazen do nového seriálu pod názvem Pumptrack cup 2024. Doporučujeme závodníkům určitý nácvik průjezdu tratě předem.

Další díl seriálu čeká zájemce ve středu 29. května v Mašovicích.

Na místě předvedeme vzorový průjezd tratě, při kterém je nutné používat pouze svojí energii prostřednictvím pohybu těla a bez využití klasického šlapání. Samostatné vyhodnocení závodu uskutečníme na závěr všech jízd. Organizovaně je možné trénovat od tří hodin a samotné jízdy jednotlivců zahájíme ve čtyři hodiny.

Zdroj: Youtube