Na nemocniční zahradě se již podruhé sešli sportovní kluby, aby předvedly svoje činnosti, a to pod záštitou předsedy České unie sportu Znojmo Zděnka Kolesy. Studenti Střední zdravotnické a vyšší odborné školy zdravotnické ve Znojmě zasvětili malé i velké návštěvníky do poznávání lidského těla, resuscitace či ošetřování poranění.

Na programu se samozřejmě podíleli také zdravotníci nemocnice, kteří změřili zájemcům tlak, puls, předvedli správnou hygienu rukou nebo orientačně z kapky krve zjistili krevní skupinu. Jelikož Nemocnice Znojmo, tedy budova tzv. Nové nemocnice letos slaví 50. výročí od dostavby, byla tato akce startem do dalších plánovaných oslav. I proto bylo na akci možné vidět kejklíře Jonáše s interaktivní balónkovou dílnou a programem pro malé a velké, protože balónky k oslavě patří. Pro děti zábavu zajistila mimo jiné také Všeobecná zdravotní pojišťovna, Jihomoravské muzeum ve Znojmě či Hudební festival Znojmo.

Rudé pole změnilo výhled na Pálavu. Podívejte se
Rudé pole změnilo výhled na Pálavu. Podívejte se

„Chceme být pro veřejnost místem, kam nepřichází jen v okamžiku, kdy je něco trápí. V rámci této akce se snažíme děti přimět ke zdravému pohybu zábavnou formou soutěží, stejně jako je edukovat v prevenci, ochranně zdraví či poskytnutí první pomoci,“ sdělil Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.