Každá zahradní slavnost začíná úvodním slovem, které si vzal na starost ředitel SeneCura SeniorCentra Šanov Michal Veleba. Kromě klientů a jejich blízkých přivítal všechny zaměstnance a z hostů pana starostu Šanova Petra Škarka a další hosty z veřejných institucí, s nimiž domov spolupracuje.

Je dobrým zvykem, že slavnost se odehrává ve zvoleném stylu. Předchozí rok se akce nesla v duchu Country. Letos v Šanově zvolili krásné tradiční téma pro jižní Moravu – cimbálovku. „Součástí programu se proto stalo představení skupiny Dyjavan ze Znojma,” říká ředitel Michal Veleba.

Do přípravy programu se zapojili také zaměstnanci a klienti, kteří si tentokrát připravili krátkou divadelní scénku a také zábavnou módní přehlídku. Ta spočívala v předvedení kostýmů odpovídajících nejrůznějším povoláním. S představením pomohl klientům personál domova, jednalo se tedy o vzornou týmovou spolupráci. Pestrý program doplnilo vystoupení mažoretek z Božic.

Během zahradních slavností personál domova myslel samozřejmě i na děti, pro které byl připravený skákací hrad, jenž zapůjčila firma DSH Hrušovany nad Jevišovkou. Pod vedením dobrovolníků si pak děti mohly namalovat kamínky.

Žádná společenská událost se neobejde bez kvalitního občerstvení, na které se v domovech SeneCura obzvláště soustředí. „Tentokrát pro hosty náš kuchařský tým připravil burgery, kuřecí stripsy, pečené kuřecí paličky, plněnou sekanou a další masové speciality. Nechyběly ani zákusky ve formě koláčků, tiramisu či větrníků,” dodává vedoucí sociální pracovnice SeniorCentra Šanov Jana Tesařová.

Zahradní slavnosti mají mezi aktivitami v domovech SeneCura důležitou roli. Nabízí skvělou příležitost pro příjemné setkání klientů se svými rodinami a blízkými. Konají se proto ve všech SeniorCentrech SeneCura.