Soutěžilo tu celkem 6 týmů z Jihomoravského kraje, jejichž úkolem bylo na základě technického návodu smontovat funkční model auta, na dálkové ovládání, dále depo, brány a značky a následně soutěžit v nejrychlejší a nejpřesnější jízdě po stanovené dráze. Montovat mohli pouze žáci, dospělí měli roli poradců a instruktorů.

Jedním ze soutěžních týmů krajského kola této soutěže byl i ten s Nevogou: páťáky Adrianu, Elišku a Lindu ze ZŠ JUDr. Mareše a druháky elektrotechniky Jirku, Jakuba a Michala z Uhlárky mentorovali Marek Vystrčil (ZŠ JUDr. Mareše), Václav Vojtěch (Uhlárka) a Roman Zásměta (Nevoga). Že to byl vyrovnaný souboj, to ukázaly konečné výsledky. Tento tým nakonec skončil pátý s 381 body, přičemž od 3. místa je dělilo pouhých 7 a od vítězství 11 bodů.

Ve Vrbovci se uklízelo, Zapojily se místní spolky i rodiny s dětmi
Ve Vrbovci se uklízelo. Zapojily se místní spolky i rodiny s dětmi

O pořadí jde ale až na druhém místě. Důležité je, že se takové akce na podporu technického vzdělávání vůbec konají a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho.

Cílem soutěže T-PROFI, kterou pořádala Krajská hospodářská komora jižní Moravy ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Znojmo, je aktivní podpora odborného vzdělávání (polytechniky na ZŠ a odborné přípravy na SŠ), propagace technických oborů, podpora při využívání moderních technologiích a informační podpora o možnostech profesního uplatnění zejména ve významných a zároveň dynamicky se měnících sektorech naší ekonomiky, jako jsou energetika, výroba, strojírenství, elektrotechnika a IT.