V lednu roku 2024 se středisko rozrostlo o oddíl v Hlubokých Mašůvkách. Schůzky všech oddílů vedou nadšení vedoucí, kteří pořádají pro své svěřence nejrůznější akce, víkendovky, výpravy i letní tábory. Členové Jevišovického skauta se především snaží dostát svých skautských ideálů a ve stejném duchu vychovávat i další generace.

Aktuálně se členové oddílů připravují na velké závody – Závod vlčat a světlušek. Tento závod se koná jednou za dva roky. Ze všech krajů České republiky se sjedou družiny dětí ve věku od osmi do jedenácti let, aby porovnaly své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín.

close Přípravné skautské závody se konaly v sobotu 6. dubna u Jevišovické přehrady v tábořišti Veselka. info Zdroj: Petr Grégr zoom_in Přípravné skautské závody se konaly v sobotu 6. dubna u Jevišovické přehrady v tábořišti Veselka.

Aby se naše družiny mohly probojovat do krajského kola, čeká nás nejprve kolo okresní. Proto o uplynulém víkendu proběhl trénink, ve kterém děti získávaly potřebné sebevědomí a zdokonalovaly práci v týmu. Tolik nám na úvod řekl vedoucí Jevišovického skauta pan Petr Obrdlík.

Přípravný závod proběhl v krásném prostředí u Jevišovické přehrady v tábořišti Veselka. Tábořiště bylo ještě mimo provoz, proto bylo pro kolemjdoucí zvláštní při své procházce zahlédnout nezvyklé rušno s mnoha skautíky a jejich vedoucími v kouzelnických hábitech.

Celá soutěž se totiž nesla v duchu Harryho Pottera. Děti musely projít několika stanovišti a plnit úkoly, které vyzkoušely jejich fyzickou zdatnost, ale i znalosti přírody, zdravovědy, i všeobecné znalosti o skautské organizaci. Na jednotlivých stanovištích získávaly odměnou písmenka ze skládačky, která jim dala heslo, pomocí něhož se nakonec vysvobodily z komnaty nejvyšší potřeby. Ke konci odpoledne plného zábavy je čekal samozřejmě táborák a oblíbené opékání.

Jak jsem mohl pozorovat, všichni se u soutěží velmi bavili a opět se také zdokonalili ve svých znalostech a dovednostech.

Zvláště v dnešní době je velice dobře, že je skautská myšlenka stále živá a že putuje dál k dalším generacím. Skauti vždy vychovávali čestné a poctivé lidi a takových je dnes potřeba čím dál víc.

Popřejme tedy organizaci mnoho úspěchů do budoucna a třeba hned v následujících závodech.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Saharský prach na Znojemsku. Africké slunce ozářilo Podyjí

Podyjí u Hnanic. Řeka Dyje a známé vyhlídky. | Video: Deník/Zuzana Musilová