Náš výlet začíná v maličké vesničce Riezlern (1086 m nad mořem) ve Voralbersku, v nejzápadnější a druhé nejmenší rakouské spolková zemi. Všem nadšeným turistům je k dispozici na 150 km značených turistických tras ve třech výškových stupních. Mnoho lyžařských areálů provozuje lanovky po celé léto. Můžete si tedy vychutnat ty nejkrásnější výhledy z Rakouských Alp pohodlně a z výšky. 

Tuto možnost využil také náš čtenář. Vydal se kabinovou lanovkou Kanzelwandbahn, až na vrchol Hammerspitze (1957 metrů nad mořem), pokračoval na další vrchol Fellhorn, Nebelhorn, a došel až do Oberstdorf, k přírodnímu jezeru Naturbad Freibergsee.

Putování přírodou Hranicka a Moravy.
Podívejte se, jak je ta naše Morava překrásná. Někdy stačí jen se dívat

Na videu můžete užít trochu té pohody, která na vrcholu panuje. Líně přežvykující krávy a horské kvítí. Den se opravdu vydařil, teploměr dosahoval až k 23 stupňům, což se v takových nadmořských výškách jen tak nevidí.

Jedna zajímavost na závěr: Věděli jste, že každá kráva má svůj vlastní zvonek, který vydává specifický zvuk, a podle něho je kráva rozpoznatelná na kilometry daleko. Společně takto tvoří nádhernou zvonkohru, nemyslíte? Také jsou tímto způsobem chráněni před horskými medvědy.

Sklářská huť Svoboda v Karlově. Sklárna, založená v roce 1990 výtvarníkem Jaroslavem Svobodou, vyrábí ručně tvarované, hutnické sklo v rozličných barevných provedeních a velikostech, dále plakety, ocenění pro vítěze soutěží, ceny pro veletrhy a prvky pro
Takhle vzniká a září české sklo. Zajděte na exkurzi do sklárny Jaroslava Svobody

Výlet je vhodný spíše pro zkušenější turisty, nezapomeňte pořádnou obuv a hůlky, některá místa nejsou dobře schůdná. Určitě ještě není pozdě, vydat se do hor, letní sezóna zde končí až říjnu. Nejlépe vzít karavan, jen si pohlídejte, kde je povolené kempovat, ať nedostanete nějakou tučnou pokutu.