Kateřina Ondrušková je absolventkou ateliéru malířství pražské Akademie výtvarných umění pod vedením Josefa Bolfa. Během studia prošla rovněž ateliéry Michaela Rittsteina, Jiřího Sopka či Roberta Šalandy a absolvovala stáže v Berlíně a Portugalsku.

Kateřina do svých postav ráda přenáší vlastní mysl. Intuitivně se zapouští do abstraktních pláten a užívá si bezstarostného bytí uvnitř nich. Záměrně se tak dostáváme pod tahy štětce a do myšlení autorky, čímž nám při pozorování obrazu umožňuje prožít stejná dobrodružství, jaká zažívá při jeho malování.

Scénické provedení oslavné serenaty Harmonie planet. Vrchol Hudebního festivalu Znojmo. Snímek z července 2023.
Znojmo rozdělilo peníze na kulturu. Podpoří velké festivaly, školu i galerii

V sérii obrazů pod názvem Golden Hour se do pláten propouští sluneční žár a teplomilné barvy. Zpod vrstev jednotlivých tahů malby vylézají postavy dětí, které si užívají svou nezatíženost přítomností. Poetika všednosti je velmi živá a zdůrazňuje emoce, které v nás probouzejí vzpomínky na prožité okamžiky.

Galerie a prostor funguje pátým rokem. V sobota oslavila své narozeniny koncertem Katarzie. Za výstavním prostorem spojeným s kavárnou stojí spolek Umění do Znojma.