Soutěžilo se ve třech disciplínách: Junior Cocktail Competition, Junior Beer Competition a Junior Mistr kávy. SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo se těchto soutěží účastní pravidelně. V letošním roce se do boje v soutežní disciplíně Junior Cocktail Competition vydali žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník, konkrétně Robina Valičová a Ivo Černík. Za obor Hotelnictví a turismus soutěžili v disciplíně Junior Mistr kávy Zdeněk Pojer a Vít Rybníček v disciplíně Junior Beer Competition.

Na soutěž se sjelo třináct škol z celé České republiky, a tak byla konkurence velmi silná a jednotlivé úkoly náročné. Celkem se ve všech disciplínách utkalo 52 soutěžících.

Fotograf z Moravy zachytil nejkrásnější ženu Česka. Podívejte se
Fotograf z Moravy zachytil nejkrásnější ženu Česka. Podívejte se

V soutěži míchání nápojů se Robina Valičová umístila na 17. místě, kdy porotě namíchala drink s názvem Opilá Nela. Ivo Černík skončil na 22. místě se soutěžním drinkem Baci. Úkolem soutěžících bylo v rychlosti šesti minut připravit tři míchané nápoje, jež musely obsahovat pivo s názvem Žatecký Sedmý schod.

O něco lépe dopadla soutěž pro Zdeňka Pojera v baristice, kde mu čtvrté místo uteklo o 2 body. Zdeněk připravoval kávový nápoj s názvem Rawsberry grey na bázi filtrované kávy, toniku, malinového pyré a sirupu Thé Earl Grey s čajovou příchutí. Další část soutěže spočívala v seřízení kávového mlýnku na espresso v limitu deseti minut, což zkomplikovalo cestu k vítězství nejednomu soutěžícímu.

Májka i výstava. Na Pavlickou pouť hasiči oslavili 130 let od svého založení
Májka i výstava. Na Pavlickou pouť hasiči oslavili 130 let od svého založení

Vít Rybníček se statečně popral s čepováním piva z pivovaru Žatecký Sedmý schod, zde byl pro soutěžící připraven velmi náročný vědomostní test a následně probíhalo čepování piva tzv. na hladinku, součástí soutěže byla i prezentace piva, správného servisu a komunikace s odbornou porotou. Vítek obsadil krásné desáté místo.

Robina, Vít, Zdeněk i Ivo profesionálně reprezentovali naši školu na vysoké úrovni. Jejich výkon si zaslouží uznání a podporu nás všech, protože není úplně jednoduché stát před porotou, kde nervozita nabírá na obrátkách a vy musíte podat ten nejlepší výkon, a to ještě s úsměvem.