Během půl roku se naše školka posunula směrem kupředu jak v kuchyni, tak i ve třídách. Paní kuchařky začaly péct jedenkrát týdně pečivo, vaří z lokálních surovin a v některých dnech podávají mléko od místních farmářů. Bohatě zdobí svačinky, nabízejí časté ochutnávky svačinek pro rodiče, které podáváme dětem a zkouší nové recepty s netradičními přílohami. Zapojují se také do komunikace s dětmi při výdeji jídla, ukazují jim potraviny, ze kterých vaří a říkají dětem proč jsou pro jejich tělo prospěšné.

Na třídách se každý měsíc odšťavňuje a suší ovoce a zelenina, které nám ve velkém množství nosí rodiče. Klíčí se semínka, pečou se tematické slané i sladké pokrmy. Nebojíme se s dětmi vyrobit kompot, koktejl, využít zbytky z odšťavňování do štrúdlu nebo mrkvánků. Veškerý bio odpad nosíme na kompost na zahrádce. S dětmi podnikáme výlety na místní zvířecí farmy, kde mohou na vlastní oči vidět, odkud potraviny pochází.

Znojemský aerobik opět na mezinárodní scéně s noblesou
Znojemský aerobik opět na mezinárodní scéně s noblesou

Naše školní zahrádka se také změnila. Za pomoci rodičů jsme na začátku školního roku vytvořili ovocný koutek, kde jsme nasázeli keře bobulovin, osázeli jsme společně i vyvýšené záhony a mobilní skleník bylinkami, které budou paní kuchařky využívat po celý rok.

Vážím si toho, že jsme se za tak krátkou dobu všichni semkli a máme smysluplný společný cíl. Od srdce děkuji všem zaměstnancům a rodičům naší školy, kteří přispěli k tomuto velkému úspěchu.