Proto jsme se rozhodli uspořádat masopustní zábavu na návsi pod širým nebem, což se setkalo s velmi kladnými ohlasy a vysokou návštěvností. Sešlo se zde také mnoho dětí, které tančily, zpívaly (některé i s mikrofonem na pódiu) nebo využívaly atrakce, jako skákací hrad či kolotoč.

V neděli ráno se hasiči sešli v maskách a s kapelou před hasičskou zbrojnicí, aby pokračovali v tradici masopustního průvodu po obci. Tentokrát jsme poprvé nemohli zvát občany na oblíbené „válení dýní“, neboli na pondělní večerní zábavu spojenou s tancem a následným válením se (kutálením) s partnerem po zemi. Bohužel i tato zábava musela být zrušena. Někteří návštěvníci ale na tento tradiční zvyk nedají dopustit, a tak na „válení dýní“ došlo i při sobotní venkovní zábavě.

Věříme, že jsme i v této nelehké době učinili maxim pro to, aby se tradice Ostatků v Tasovicích udržela. Děkujeme všem návštěvníkům za účast, dobrovolným hasičům za pomoc a organizaci a těšíme se na další ročník Tradičních, či opět (Ne)tradičních Ostatků!

Radek Sabáček
SDH Tasovice