SOU a SOŠ SČMSD Znojmo reprezentovaly Kristýna Hovorková, žákyně 1. ročníku oboru Grafický design a podnikání, a Lucie Vlčková z 3. ročníku oboru Hotelnictví a turismus. První tři místa s 44 až 41 body z maximálních 50 patřila žákyním znojemských gymnázií, Kristýniných 40 bodů stačilo na 4. – 6. místo, o které se dělila s žákyní a žákem znojemského a moravskokrumlovského gymnázia. Lucie se svými 37 body obsadila 8. místo.

Odbornou porotu pro okresní kolo Znojemska tvořily Mgr. Dana Štimplová z Gymnázia dr. Karla Polesného Znojmo a Mgr. Ludmila Karpíšková ze SOU a SOŠ SČMSD ZNOJMO.

Olympiáda v českém jazyce probíhá ve třech postupových kolech: školním, okresním a krajském. Do vyššího kola postupují vždy dva nejlepší. Soutěž završuje celostátní kolo. Zadání všech soutěžních kol připravuje Ústřední komise Olympiády v českém jazyce, která také odborně zajišťuje celostátní kolo.

Každé kolo soutěže se skládá z části slohové a jazykové. V jazykové neboli mluvnické soutěžící plní zadané úkoly, ve slohové části píšou slohovou práci. Téma letošního okresního kola znělo Vítr ke mně přinesl…

Kéž vítr oběma postupujícím ze Znojemska přinese v krajském kole štěstí!

Ludmila Karpíšková, vedoucí předmětové komise ČJL SOU a SOŠ SČMSD Znojmo