Připravena byla ochutnávka jakostních a zemských vín, pozdních sběrů, výběrů z bobulí, ledových i slámových vín a samozřejmě i úspěšných vín z tuzemských i světových soutěží. Nechyběla ani vína VOC, která jsou specifická tím, že hrozny, ze kterých jsou tato vína vyrobena, pocházejí výlučně z vinic ležících ve schválených polohách daného regionu.

Na 175 vzorcích Znovínského i Lechovického vína si pochutnaly za dva dny téměř dva tisíce návštěvníků. Oba podvečery zpříjemnila cimbálka s legendou lidové muziky Jožkou Šmukařem. Novinkou letošního ročníku bylo ukázkové lisování slámového vína v podání Lechovických vinařů.

Lisovaly se hrozny odrůdy Ryzlink rýnský posbírané v říjnu, které odpočívaly, a tudíž vysychaly ne sice na slámě, ale na drátěném roštu. Průvanem vysušené hrozny posloužily pro výrobu slámového vína, jež patří mezi chloubu a vrchol nabídky vinařů. Lisování se ujal odborník na zpěv i víno Jožka Šmukař. Při lisování hrozny vydaly kapičku po kapičce velmi koncentrované a velmi sladké šťávy. Bobule sice za čtyři měsíce ztratily na kráse, ale získaly na koncentraci, a hlavně na cukernatosti.