Stejně jako v minulých ročnících se anketa Auto mého srdce skládá z volby veřejnosti a hlasování dvanáctičlenné poroty složené z novinářek, známých osobností a dalších žen, jejichž život a kariéra souvisí s automobilismem. Letos bylo přihlášeno celkem 20 vozidel, která jsou v České republice uvedena do prodeje v období od 15. března 2023 do 15. dubna 2024. Po prvním kole hlasování se výběr zúžil na následujících 6 kandidátů:

BMW X2

Druhá generace stylového mnichovského crossoveru přináší prostor navíc a k tomu velmi povedený design, obsahující nová LED světla, efektní disky a po vzoru větších stájových kolegů i podsvícené ledvinky na přídi. Nejnovější operační systém umožňuje dálkové aktualizace a řadu digitálních služeb i aplikací.

Pokud jde o pohon, výběr je široký - benzin, nafta, plug-in hybrid i elektřina. A velkorysé jsou i možnosti individualizace, díky nimž si každý nakonfiguruje svůj vůz přesně podle svého vkusu.

KIA EV9

close Kia EV9. info Zdroj: se svolením Kia zoom_in Kia EV9.

Jeden z největších elektromobilů, který u nás aktuálně seženete, nabízí sedm míst k sezení a nekompromisní komfort na palubě. Interiér přináší množství chytrých řešení, například otočnou druhou řadu sedadel, která dokáže vytvořit ze zadní části útulný salonek a umožní rodičům lepší komunikaci s dětmi.

Auto je doslova nabité technologiemi, ať už jde o digitální zrcátka, trojitý panoramatický displej nebo elektrický pohon s dojezdem až 541 kilometrů.

Škoda Kamiq

close Škoda Kamiq info Zdroj: Se svolením Škoda-Auto zoom_in Škoda Kamiq

Modernizovaný Kamiq nezaznamenal zásadních změn, ty drobné jsou však jednoznačně k lepšímu. V nabídce se poprvé objevují třeba světla s technologií Matrix, displeje přístrojovky i infotainmentu se zvětšily a potěší i panel klimatizace s tradičními tlačítky. Mladoboleslavský crossover se prodává ve třech benzinových motorizacích, s manuální nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou.

MG ZS

close MG ZS info Zdroj: Se svolením MG zoom_in MG ZS

SUV střední velikosti je lákadlem pro rodiny, které hledají ideální poměr ceny a užitné hodnoty. Ve výbavě nechybí nic podstatného, ať už jde o bezpečnostní asistenty, digitální technologie na palubě nebo komfortní prvky v interiéru. Zákazníci si mohou vybrat ze dvou benzinových motorizací - atmosférickou jedna-pětkou nebo přeplňovaným litrem, který je k dispozici i s automatickou převodovkou.

Range Rover Velar

close Range Rover Velar. info Zdroj: se svolením Land Rover zoom_in Range Rover Velar.

Luxusní SUV kombinuje geniální pohon 4x4 s bezkonkurenčním komfortem, který zahrnuje dokonale odhlučněný interiér, výjimečné materiály i vzduchové odpružení pro plavnou jízdu. Zároveň nabídne spoustu prostoru pro cestující a dostatek praktičnosti, aby sloužilo jako rodinný vůz. Lze ho pořídit jako benzin, diesel i plug-in hybrid, samozřejmostí je široká paleta individualizace.

Volvo EX30

close info Zdroj: Se svolením Auto mého srdce zoom_in Volvo EX30

Horká novinka švédské automobilky je nejmenším Volvem v nabídce, které však poskytne veškeré technologie dostupné ve vyšších modelech. Čistě elektrický crossover je nabízen ve třech variantách pohonu, které se liší výkonem i kapacitou baterie, maximální dojezd činí až 476 kilometrů.

Auto zaujme originálně zpracovaným interiérem, který je plný recyklovaných materiálů, i příkladnou konektivitou. Bezpečnostní systémy patří ke špičce nejen v daném segmentu, ale snesou srovnání i s mnohem většími a dražšími automobily.


Nahrává se anketa ...

V následujících několika týdnech budou porotkyně vybrané vozy testovat a konečný verdikt bude vyhlášen 5. dubna 2024 na největším veletrhu kosmetiky v ČR For Beauty na výstavišti v pražských Letňanech. Definitivní vítěz druhého kola musí nasbírat  nejvíce bodů v 7 kategoriích, jako je bezpečnost, vstřícnost k dětem, prostornost nebo design.

Svého vítěze však volí i ženy z řad široké veřejnosti, a to v doplňkové anketě Dámská auto volenka, jíž se účastní všech osmnáct nominovaných vozů. Hlasování poběží do 7. dubna 2024, výsledky budou známy o den později.