Už ve čtvrtek odpoledne prodá možná město Hrušovany nad Jevišovkou svůj chátrající zámek. Jediným zájemcem je Miroslav Etzler z Brna, který bude přesvědčovat zastupitele, aby památku prodali právě jemu. Své plány se zámkem chce odhalit až těsně před zasedáním zastupitelstva.

Právě prodej zámku byl hlavním tématem středečního Dne s Deníkem v Hrušovanech nad Jevišovkou, který ale tentokrát negativně ovlivnilo deštivé počasí, větrno a zřejmě především zápas českých hokejistů s Rusy. Na hrušovanské náměstí Míru si tak včera našlo cestu jen pár desítek lidí.

„Máme právní tým, který má za úkol smluvně ošetřit, aby případný kupec splnil to, k čemu se před zastupiteli zaváže. Aby tedy nedošlo k tomu, že zámek využije k záměru, který by se nám třeba nemusel líbit,“ uvedla starostka Alena Loukotová.

Jaký je však zájem nyní jediného zájemce z Brna zůstane tajemstvím až do čtvrtečního jednání zastupitelstva. „Pan Etzler nás chce se svým záměrem seznámit až zítra odpoledne,“ řekla starostka..

Nejen o zámku se ale včera hovořilo na hrušovanském Dni s Deníkem. „Kdy bude konečně opravený bazén?“ ptala se jedna z návštěvnic akce. „Je pravda , že hrušovanský bazén chátrá už dlouho, dokonce v něm nyní snad rostou i stromy. V tomto případě bude bohužel problém s penězi,“ posteskla si starostka.

„Podle mě chybí v Hrušovanech akce pro starší lidi, přednášky léčitelů a podobně,“ řekla Jitka Toufarová.„Máme novou paní knihovnici, která přednášky a další akce i pro starší lidi právě připravuje,“ odpověděla Loukotová.