Národní mančaft se v posledním zápase základní skupiny mistrovství Evropy poměřil s Anglií. Prohrál 0:1 – a přes už jistý postup do osmifinále, což je rozhodně ocenitelný úspěch, se ukázalo, že k naprosté špičce má ještě pořád pár kroků.

"Chtěli jsme vyhrát, mrzí nás to. Uvidíme, koho dostaneme pro osmifinále," řekl Lukáš Masopust.

Angličané byli lepší, především rychlejší a průraznější. Jasně to demonstrovali už ve 2. minutě, kdy se do úniku dostal Raheem Sterling. Akci zakončil padáčkem přes gólmana Tomáše Vaclíka. Míč však neskončil v sítí, nýbrž na tyči.

Jenže Sterling stejně udeřil. Ve 12. minutě se po brilantní anglické akci prosadil hlavou. Připomněl tak zápas z března roku 2019, kdy Česku ve Wembley, kde se hrálo i tentokrát, nasázel tři branky.

Češi se k šancím dostávali sporadicky, navíc spíše náhodně. To byl případ odraženého balonu, do nějž se opřel Tomáš Souček, jenže zamířil vedle. Na druhou stranu Tomáš Holeš skvěle pálil z dálky, anglický gólman Jordan Pickford však zasáhl.

Češi tak nakonec půjdou do osmifinále ze třetího místa. Chorvaté totiž zvládli perfektně duel se Skotskem, zvítězili 3:1.

Přesto, že první místo ve skupině, jež bylo blízko, nedopadlo, tým je úspěšný.

"Byla to dobrá příprava na dalšího soupeře. Musíme si z toho vzít to nejlepší," doplnil Tomáš Souček.

Jaký je tedy soupeř Česka pro osmifinále? Kvůli umístění na třetím místě zatím nejasný. Národní tým může narazit na vítěze skupiny C (Nizozemsko), nebo na vítěze skupiny E (Slovensko, Španělsko, Švédsko). Ve hře je také Belgie.