"Takový program zahraji poprvé v kariéře. Příprava proto musela být intenzivnější, ale o to byla zajímavější. Letos mohu na festivalu pobýt jen krátký čas, proto přijedu jen na svůj koncert,“ řekl Šporcl. Vyzdvihl současně atmosféru, kterou zažil ve Znojmě už loni, kdy se poprvé ujal funkce patrona. „Pobyl jsem na festivalu tři dny, a ze zkušenosti vím, že prostředí a atmosféra jsou ve Znojmě krásné a každý koncert jistě přinese divákům jedinečný zážitek,“ řekl Šporcl.

„Koncert s tímto programem uslyší diváci právě jen na festivalu, pro který ho Pavel Šporcl speciálně připravil. Pro velký zájem jsme koncert přesunuli z Althanského paláce. I tak jsou místa k sezení prakticky obsazená,“ informoval prezident festivalu Jiří Ludvík s tím, že volná mohou být nanejvýš místa k stání. Současně prozradil, proč houslista musí brzy odjet. „Pavel čeká každým dnem narození potomka, proto naprosto chápeme, že s námi nemůže zůstat déle,“ podotkl Ludvík.

Loni organizátoři recitál Pavla Šporcla nejprve plánovali do Městského divadla, pro velký zájem ho pak přesunuli do Louky, kde virtuos zcela naplnil tamní velký sál. Proto letos zvolili organizátoři sál Althanského paláce, ale ani ten zájmu diváků nestačil, proto pořadatelé opět využijí příjemné prostředí rajského dvora minoritského kláštera.

STŘEDEČNÍ PROGRAM FESTIVALU:

12:00 Věžní hudba

Radniční věž
Znojemské žestě – polední fanfáry městu pro dobrou chuť

19:00 Komorní koncert Pavla Šporcla

nádvoří Jihomoravského muzea
Patron festivalu za doprovodu Petra Jiříkovského zahraje Beethovenovy houslové sonáty.
Máme se na co těšit…

22:00 Věžní hudba

Radniční věž
Znojemské žestě – večerní fanfáry městu na dobrou noc