Obyvatelům tak skončily komplikace a nepohodlí, které práce provázely. Silnice získala také kruhový objezd. „Rekonstrukce silnice z Ivančic do Polánky začala v březnu loňského roku. Slavnostní otevření průtahu plánujeme předběžně na třicátého června," podotkl šéf znojemských silničářů Zdeněk Komůrka s tím, že na stavbě ještě pracují dělníci, kteří mají na starosti terénní úpravy a výsev trávníků. Silnice je podle jeho slov již od pondělí průjezdná.Nový průtah Polánkou přišel na 77 milionů a silnice získala i nový kruhový objezd.

Dokončení nové silnice i chodníků vítá starosta Krumlova Tomáš Třetina. „Na radě jsme schválili znění dohody o předběžném užívání stavby, takže řidiči nemusí čekat až do konce června," podotkl starosta Tomáš Třetina.

Město se podílí pěti miliony na financování oprav chodníků a osvětlení.

Hlavní silniční tah z Krumlova do Ivančic získal dokonce kruhový objezd a obyvatelé Polánky kromě nové silnice i kanalizaci.Nový průtah Polánkou přišel na 77 milionů a silnice získala i nový kruhový objezd.

Naproti tomu s opravami průtahu znojemské části Hradiště začnou dělnici nejdříve příští rok. „Vysoutěžili jsme dodavatele projektové dokumentace, kterou je firma Rybák. Do konce června budeme mít jasno, zda projektová dokumentace splňuje všechny požadavky, které jsou vázané na poskytnutí dotace z programu ROP Jihovýchod," vysvětlila mluvčí města Znojma Zuzana Pastrňáková.

Jak doplnila, následovat bude výběrové řízení na samotného dodavatele stavby a s pracemi začnou dělníci až začátkem příštího roku.

Nekvalitní silnice na Hradišti získá nový povrch a součástí projektu je také tolik diskutovaný kruhový objezd. „Součástí stavby bude i oprava silnice od mostu přes Gránický potok a silnice směrem k Mašovicím," přiblížil již dříve Komůrka s tím, že objízdné trasy pro tranzitní dopravu povedou přes Mašovice. „Omezení pro ostatní dopravu jsme prozatím rozplánovali do čtyř fází v závislosti na opravovaných úsecích a rozsahu prací. Některé z nich si vyžádají pouze částečné uzavírky, jiné úplné," podotkl Komůrka.

Za nejzazší termín dokončení, který je vázaný na poskytnutí dotace, označil podzim příštího roku.