Skládal Vivaldi pro cembalisty?
Vivaldi pro sólové cembalo skladby nenapsal. Některé jeho houslové koncerty přepsal pro můj nástroj Bach. Jeden z nich zahraji na svém recitálu.

Co vás na festivalu ještě čeká?
Mám svůj recitál. S orchestrem pak budu doprovázet Pavla Šporcla. Učinkuji i v závěrečné koncertu.

Jaké to je být operní korepetitorkou?

Byla jsem i u vznikou obou předchozích oper. Je velmi zábavné sledovat, jak se opera rodí. Korepetitorkou bych ale jinak být nechtěla. I když, na druhou stranu, pokud jde o barokní operu, je to určitá tradice, že tuhle funkci zaujímají právě cembalisté. Festival si užívám.


Cembalistka Monika Knoblochová
Po absolvování Konzervatoře v Praze, obor klavír, studovala, tentokrát již cembalo, na Akademii múzických umění ve třídě prof. Giedré Lukšaité-Mrázkové a formou konzultací u prof. Zuzany Růžičkové, kterou absolvovala v roce 2004. Zároveň se v letech 1997–2000 věnovala studiu muzikologie na Karlově Univerzitě v Praze. Absolvovala roční stáž na Hermann-Zilcher- Konservatorium ve Würzburgu, v letech 1996–98 studovala na Dresdner Akademie für alte Musik u prof. Johna Tolla a v letech 2000 až 2002 na Hochschule für Musik v Kolíně n. Rýnem ve třídě prof. K. Haugsanda. V roce 2002 pobývala v rámci programu Erasmus/Socrates tři měsíce na Královské konzervatoři v Den Haagu, kde studovala ve třídě J. Ogga. V roce 2006 uzavřela svá studia koncertním diplomem v mistrovské třídě prof. Christine Schornsheim na Hochschule für Musik v Mnichově. Účastnila se mistrovských kurzů v Portugalsku, Izraeli, Německu, Francii. V roce 2007 začala doktorské studium na HAMU, s tématem práce věnující se české moderní tvorbě pro cembalo. Od roku 2006 vede třídu klávesových nástrojů v rámci Letní školy barokní hudby v Rajnochovicích a od října 2007 pedagogicky působí na Akademii staré hudby při FF Masarykovy Univerzity v Brně. V roce 1999 získala na mezinárodní soutěži Pražského jara 3. cenu, L. Svárovský, T. Kuchar, CH. Wolf).
PROGRAM FESTIVALU NA NEDĚLI 13. 7
12:00 Věžní hudba
z radniční věže, Fanfáry městu na dobrou chuť
19:00 Archivní koncert, Státní okresní archiv Znojmo, Divišovo náměstí, v případě deště Kapucínský kostel, Masarykovo náměstí
Monika Knoblochová - cembalo, Jiří Bárta - violoncello
22:00 Věžní hudba z radniční věže, Fanfáry městu na dobrou noc