Během let vystoupila Musica Florea na stovkách koncertů v Čechách a po celé Evropě. Byla hostem významných festivalů a spolupracuje se známými sólisty, například s pěvkyní Magdalenou Koženou. Vedle nastudování děl skladatelů zvučných jmen objevila, a v novodobých premiérách oživila, množství zapomenutých autorů a skladeb. Soubor založil v roce 1992 violoncellista a dirigent Marek Štryncl. Koncert mohou všichni zájemci vidět v Althanském paláci v sedm hodin večer.

Mistr hbitých prstů rozezní varhany

Nejstarší původní varhany na Moravě, které jsou v kostele svatého Václava v Louce, rozezní v neděli v jedenáct hodin dopoledne hbité prsty Martina Jakubíčka. Divákům zahraje Varhanní matiné.

Jakubíček působí jako umělecký šéf seskupení Trio od sv. Jakuba a Trio artificum. Je zakládajícím členem několika ansámblů věnujících se stylové interpretaci renesanční a barokní hudby. Spolupracuje s českými i zahraničními komorními orchestry. Při své sólové činnosti se snaží o co nejvyšší autenticitu a využívá špičkových kopií nebo originálů klávesových nástrojů.

PROGRAM NA NEDĚLI:

11:00 Varhanní matiné Martina Jakubíčka, Kostel sv. Václava v Louckém klášteře
Mistr hbitých prstů a hbitého jazyka vám zpříjemní nedělní dopoledne hrou na nejstarší původní varhany na Moravě.

12:00 Věžní hudba z radniční věže
Fanfáry městu na dobrou chuť

19:00 Recitál barokního orchestru Musica Florea
, Althanský palác, v případě deště Městské divadlo
Jeden z předních světových ansamblů zabývajících se autentickou interpretací poprvé ve Znojmě. Vede Marek Štryncl.

22:00 Věžní hudba z radniční věže
Fanfáry městu na dobrou noc