Organizátoři odhadují, že premiéru a čtyři reprízy ve městě zhlédne sedmnáct set lidí. „Je to rekord a jsme strašně šťastni, že byl o operu ve Znojmě takový zájem,“ řekl prezident festivalu Jiří Ludvík.

Opera pro Znojmo objevila i novou letní scénu. Kvůli představení vybudovali pořadatelé samostatné podium v rajském dvoře bývalého minoritského kláštera. Pro diváky připravili, kromě hudby a operních árií, i sérii pyrotechnických efektů.

Několikrát se musela opera kvůli nepřízni počasí přesunout i do jízdárny Louckého kláštěra.

Kromě Znojma ji zájemci uvidí i v září na operním festivalu v Třebíči a také v koncertní úpravě v Náměšti.

OPERA V RECENZÍCH ODBORNÍKŮ

Inscenace Jiřího Nekvasila je replikou barokní opery barokního divadla, které si libovalo ve výpravnosti, v bohatosti a barevnosti kostýmů a ve scénických efektech. A tak tu došlo k přebohatému využití pyrotechniky v mnoha jejích podobách včetně všemožných ohňových kouzel. Podstatnou složku tvoří světelný design, který dokáže scénu proměňovat až v netušených variantách. Na inscenaci je vidět, že se na ní nešetřilo.
Vladimír Čech, recenzent Českého rozhlasu Vltava

Znojemské představení pozapomenuté Vivaldiho opery Dorilla in Tempe mi připomnělo vůni Benátek. Večer plný života, ale taky skvostných uměleckých výkonů, byl stejně opojný jako víno, které jsme v pauze „koštovali“, zatímco z hlubin údolí Dyje se ozýval osamělý klarinet. Svět barokního divadla se podařilo vzkřísit s velkým šarmem, smyslem pro styl i vlídnou humornou nadsázku.
Zuzana Ledererová, redaktorka Českého rozhlasu Brno

K úspěchu znojemské inscenace zásadně přispělo pěvecké obsazení. Rozsah nastudovaných sólových partů je obdivuhodný. Premiérové obsazení představovalo vyvážené sólistické spektrum s hlasově rozlišenými postavami. Samostatné ocenění si zaslouží dirigentův smysl pro napojování recitativů a árií a citlivost a spolehlivost cembalistky Moniky Knoblochové, protože sama řídila doprovod recitativů.
Stanislav Bohadlo, recenzent Hudebních rozhledů
OPERA V ČÍSLECH

Sólisté: 6
Sboristé: 16
Členové orchestru: 27
Tanečníci: 5
Délka opery v minutách: 168

Konkurzy na členy operního ensemblu: 6
Počet uchazečů o hlavní role: 50
Světla: 58
Metrů kabelu: přes 500

Aplaus po premiéře v minutách: 12
Diváci: 1700
FESTIVALOVÝ PROGRAM NA PÁTEK

12:00 Věžní hudba
z radniční věže
Fanfáry městu na dobrou chuť

21:00 Antonio Vivaldi - Dorilla in Tempe (RV 709), nádvoří Jihomoravského muzea
závěrečná IV. repríza operní události roku

22:00 Věžní hudba z radniční věže
Fanfáry městu na dobrou noc