Znojemští fotbalisté před startem nové sezony MSFL řeší komplikace. U týmu už v průběhu května a června skončili všichni členové realizačního týmu, který na jaře jihomoravský celek zachránili ve třetí lize. První šel trenér José Rui Capela, následoval masér a trenér brankářů Pavel Bardoň a nakonec asistent Pavel Macháč. Odejit byl i bývalý sekretář klubu Michal Sobota.

Už tento víkend ovládnou jezdci ulice Moravského Krumlova. Podruhé se zde koná závod Supermoto, který se sem přestěhoval z Hrušovan nad Jevišovkou.
Supermoto ovládne Moravský Krumlov. Diváky čekají české i mezinárodní hvězdy

Kádr navíc opustili všichni čeští hráči, kteří oblékali jeho dres ještě před měsícem. Z původní sestavy zůstala osmička cizinců, například střední záložník ze Slovenska Lukáš Lukčo, anebo gólman Franko Škugor. Sestavu nyní doplňuje několik cizinců z Brazílie nebo Portugalska.

Ze západního cípu Pyrenejského poloostrova pochází i nová trenérská dvojice Luis Filipe Silva a Miguel Paiva. Devětačtyřicetiletý Silva, který přebral roli hlavního trenéra, naposledy působil jako kouč U23 portugalského klubu Famalicão. Předtím pracoval 12 let jako lodivod mládežnických výběrů U15, U17 a U19 v Rio Ave FC.

Tasovičtí fotbalisté mají nového trenéra. Na lavičku divizního mančaftu usedl Milan Volf, který koučoval i třetiligové Znojmo.
Fotbalisty divizních Tasovic trénuje nově Volf se zkušenostmi z třetí ligy

„Jsem velmi šťastný, že jsem tady. Je to pro mě nová výzva v mé dosavadní kariéře. Věřím, že s podporou našich fanoušků dosáhneme úspěchu,“ řekl Silva.

Jeho kolega Paiva bude trénovat znojemské brankáře. Ten vystudoval magisterský obor „trenér fotbalu“ na univerzitě v Portu. Gólmany koučoval v Portugalsku. Prošel nespočtem klubů ve městech Porto Santo, Santa Maria de Feiera nebo Guimaraes. „Začíná pro mě nová kapitola. Děkuji 1. SC za důvěru,“ uvedl Paiva. Roli generálního sekretáře pak převzal právník Radovan Šoba.

Znojemský sportovec Martin Krause miluje běhání. Naposledy se zúčastnil extrémního závodu Ještěd 24 Summer v Liberci.
Krause má splněn jeden ze snů. V Liberci nastoupal výše než na Mt. Blanc

Znojemští fotbalisté zahájí sezonu doma v neděli 6. srpna od 17 hodin s B-týmem Slovácka. O týden dříve je čeká předkolo MOL Cupu na hřišti Staré Říše.