Po bídném startu sezony Jihomoravané stále dotahují nabrané manko, které se však rychle zmenšuje. Znojmo je už čtvrté, od vedoucího dua béček Karviné a Baníku Ostrava jej dělí čtyři body. „Všichni v klubu chtějí postup, je to jasně daný cíl. Bohužel máme ale opravdu velkou konkurenci, čelo je našlapané. Body, které jsme ztratili, jsme ztratit neměli, protože jsme v utkáních nebyli horší. To je ale fotbal,“ uvědomuje si Vozábal.

Znojmu se povedlo přilákat do svého týmu nadstandardní hráče pro třetí ligu, v posledních patnácti kolech má druhou nejlepší formu v soutěži. „Můžeme říct, že boj o druhou ligu je reálný. Tým jsme se snažili poskládat tak, aby byl vyvážený na všech pozicích, v hráčích nyní máme opravdovou zbraň,“ těší znojemského kouče Ruie Amorima.

Jeho svěřenci mají obří kvalitu především směrem dopředu, prokázali to i v sobotním utkání, kdy se představili na hřišti Startu Brno.

Od druhé minuty sice prohrávali, ale nováčka následně zatlačili a Brňané nevěděli, kam dřív skočit. Nakonec si Znojmo odvezlo výhru 3:1. „Je to hodně důležitá výhra. Výsledky tomu bohužel někdy neodpovídaly, ale herně předvádíme výkony, že bychom v každém utkání měli zvítězit,“ rekapituluje Vozábal.

Znojemští fotbalisté (v modrobílém) na hřišti Startu Brno otočili nepříznivý stav a zvítězili 3:1.
PODÍVEJTE SE: Rychlá rána Znojmo nezlomila, po obratu se Startem dotahuje čelo

Ten přesně odhalil prozatímní největší jarní problém jihomoravského celku. Znojmo v zápasech přehrává soupeře, má však občas problémy herní dominanci promítnout do skóre. Pramenily z toho zbytečné ztráty s rezervami Slovácka a Zlína. „Občas neumíme dělat ve vápně ta nejlepší rozhodnutí. Prostory si sice nacházíme, ale pak zvolíme špatné řešení. Třetí liga je nesmírně vyrovnaná, každý ztrácí body. Musíme pracovat na tom, abychom byli konzistentnější,“ říká Amorim.

Se stoupáním tabulkou však pro Znojmo přichází velmi pozitivní zpráva. Postupně se mu na tribuny vrací fanoušci, na poslední dva domácí zápasy dorazilo téměř tři sta příznivců. „Podpora fanoušků je pro nás naprosto klíčová. Vytváří nám úžasnou atmosféru, jejich energie je nakažlivá a žene nás dopředu. I proto jim chceme nabízet skvělá utkání,“ doplňuje portugalský stratég.


Načítám výsledky ...