Domácí Znojmáci brali třetí květnový pátek jeden bod. Po třech předchozích prohrách urvali plichtu 1:1 s B-týmem Baníku Ostrava. První a jediný gól obdrželi z penalty Petra Jaroně dvě minuty před koncem úvodního dějství.

Znojemsko zná svého sportovce za rok 2021. Stal se jím atlet David Bix. Sympaťákem roku Deníku Rovnost byl vyhlášen Vojtěch Čabala (druhý zleva).
OBRAZEM: Sportovcem roku za rok 2021 na Znojemsku je atlet Bix

Podle kouče 1. SC Aloise Skácela je to pro jeho svěřence už folklórem. "Jsme spokojení, že po těch třech hrozných prohrách jsme navázali jedním bodem. Byl o to cennější, že jsme remizovali s rychlostně kvalitním mužstvem," hodnotil Skácel.

Šťastnou ruku měl znojemský lodivod v okamžiku, kdy vystřídal Piatova za Martina Březinu. Osmnáctiletý útočník vsítil první branku v dresu Znojma a zároveň pomohl týmu k důležitému bodu.

Hokejisté Znojma se vrací do druhé ligy.
Už nikdy víc přestupní stanice. Orli lákají esa i na profesionalitu

"Bylo to dané tím, že jsem ho nasadil, když jsme zpracovávali roh, kde je Martin nebezpečný. Vyšlo to Martinovi, ale i celému týmu. Je to odměna v tom vedru," dodal hlavní stratég domácích.

Další zápas čeká jeho svěřence již ve středu na pažitu Frýdku-Místku. "Pojedeme tam se všemi, kteří nebudou zranění, musíme bodovat," uzavřel Skácel.

#clanek|6688718#

1. SC Znojmo - Baník Ostrava B 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 67. Březina – 45. Jaroň P. (pen.). ŽK: 1:3. Branky: Rygl – Denev, Svoboda. Diváci: 200.
1. SC Znojmo: Kuchynskyi – Tkadlec, Papež, Russmann, Okleštěk, Holman, Glushach, Kočík, Piatov (67. Březina), Krakovčík, Kirschner (82. Bartůněk). Trenér: Alois Skácel.
Baník Ostrava B: Murin – Boháč, Jaroň P., Holaň, Jaroň M. (64. Konate), Fulnek, Sotorník (82. Blahuta), Stoklásek, Říha, Smékal (64. Yusuf), Šín. Trenér: Tomáš Hejdušek.