Cizinecká legie 1. SC měla Slovanu co vracet. Loni v březnu mu doma podlehla 0:1, v létě pak znojemský fotbalový klub s Rosicemi na jeho hřišti remizoval 1:1. Bylo to ve druhém zápase podzimní části aktuální sezony. Až napotřetí to mančaftu z města nad řekou Dyjí vyšlo.

Fotbalisté Slovácka B (bílé dresy) v prvním jarním mistrovském utkání remizovali na umělé trávě v Kunovicích se Znojmem 0:0.
Fotbalové Znojmo začalo jaro remízou na hřišti B-týmu Slovácka

Po prvním poločase odcházeli do kabin v lepší náladě Znojemští. I když rosický strážce svatyně Adam Jágrik vychytal většinu příležitostí domácích, v sedmatřicáté minutě ovšem nestačil na nigerijského útočníka Davida Mualeho Nzanzu, jež trefil míč přesně k tyči - 1:0.

Dvanáct minut po startovacím hvizdu druhého poločasu téměř tři stovky znojemských fanoušků mohli jásat znova. To na 2:0 zvýšil současný nejlepší střelec MSFL Carlos De Almeida Parede Neto. Ke svým jedenáti brankám přidal v duelu s rosickými fotbalisty dvanáctou. Do konce hrací doby pak domácí dvougólový nástup udrželi a přidali do tabulky tři body.

Znojemští fotbalisté (modří) nastoupí do jara se z poloviny obměněným kádrem. Všichni jeho hráči jsou, jak na podzim, původem z ciziny.
Fotbalové Znojmo vyměnilo deset hráčů a do jara jde bojovat o druhou ligu

Mančaft 1. SC tak v soutěžním žebříčku poskočil na páté místo a na vedoucí celek třetí ligy, B-tým Karviné, ztrací jen tři body. Stejný počet bodů, šestatřicet, jako vedoucí celek mají i druhý Baník Ostrava B a Zlínsko. Čtvrtý Uničov je pak pouze bod před Znojmem.

Jihomoravané mohou další švestičky do košíku sbírat již v neděli. Od půl jedenácté dopoledne vyběhnou na pažit rezervy druholigového Zlína. Ta je v tabulce momentálně dvanáctá se dvaadvaceti body. Vlivem reprezentační přestávky je však možné, že v drese soupeře nastoupí posily z A-týmu.

Fotbalisté divizních Tasovic (v černém) přivítali v přípravném derby na svém umělém povrchu celek třetiligového Znojma. Cizinecké legii nakonec podlehli 2:4.
Tasovičtí fotbalisté pokračují v přípravě na jaro. Zdolalo je Znojmo

Znojmo - Rosice 2:0
Poločas: 1:1. Branky: 37.Nzanza, 57. De Neto. ŽK: 4:4. Rozhodčí: Budovič - Mayer, Machorek. Diváci: 295.
Znojmo: Škugor – Silas, De Jesus Dantas (45+3. Carneiro Rodrigues), Abreu De Sá Vilela, De Almeida Parede Neto, Abdellaoui (56. Neto De Sousa), Bessa Rocha Ferreira, De Vasconcelos Adrian, Afonso Rodrigues, Ferreira Viegas, Nzanza (76. Velosa Pereira). Trenér: Rui Miguel Félix Amorim Reis.
Rosice: Jágrik – Zezula, Novák, Buchta, Koláčný (69. Trtek), Fila (80. Kulík), Moučka, Novotný, Němeček (64. Mazuch), Charles (64. Fatai), Goj (69. Dobrovodský).