Skvadra 1. SC zvítězila potřetí za sebou. Do vedení šli už v šesté minutě po brance Bakra Abdellaouiho, ale v devatenácté minutě bylo po zásahu hodonínského Holka opět srovnáno. Rozhodující trefu zařídil těsně před poločasem znojemský Onyekachi Eze Silas a "escéčko" slavilo tři body.

"Myslím, že jsme předvedli atraktivní a útočný fotbal. Debutovali dva mladí hráči z naší akademie a budou součástí kádru v příští sezóně," uvedl trenér Znojma Rui Amorim.

Přestože po změně stran hosté převzali otěže utkání, vyrovnávací trefy se nedočkali. „Druhý poločas byl z naší strany asi nejpovedenější z celého jara, dostali jsme Znojmo pod drtivý tlak. Domácí se jen bránili a gól visel ve vzduchu. Bohužel to tam nepadlo, ale minimálně bodík jsme si zasloužili,“ pronesl hodonínský kouč Pavol Švantner.

Lodivod Amorim hodnotil posledních osm měsíců pozitivně. "Dosáhli jsme nejlepšího umístění klubu za posledních pět ročníků a skončili jsme na čtvrtém místě se stejným počtem bodů jako Třinec, který byl třetí. Nejlepším střelcem v MSFL je Carlos De Almeida Parede Neto, který vstřelil devatenáct branek," popsal hlavní stratég 1. SC.

Podle něj hráči koncem letošní sezony získali na hodnotě. "Klub je nyní lépe organizovaný a připravený být v příští sezóně aspirantem na první místa. Rádi bychom se spolehli na více českých hráčů. Poděkování našim fanouškům za jejich přítomnost, podporu a náklonnost. Slovo, které chci vyjádřit jménem svým a jménem celého klubu, je vděčnost," uzavřel Amorim.

1. SC Znojmo – FK Hodonín 2:1
Poločas: 2:1. Branky: 6. Abdellaoui, 41. Silas – 19. Holek. ŽK: 3:0. Rozhodčí: Terber – Marek, Budović. Diváci: 190.
1. SC Znojmo FK: Rodriguez (79. Škugor) – Silas, Ivanović, Carneiro, Abdellaoui (66. Koukal), Dos Reis, Ferreira (66. Bessa), Pinto, Lukčo, Gito (79. Čížek), Nzanta (46. Velosa). Trenér: Rui Amorim.
FK Hodonín: Odráška – Dressler, Švantner, Vorel (72. Hamrle), Guzik (46. Jáger), Sukup (16. Kadlec), Holek (58. Glušač), Langer, Dunda, Bohun, Nečas. Trenér: Pavol Švantner.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...