I když byl státní svátek, hráči 1. SC Znojmo sbalili kufry a vyrazili první červencové pondělí na soustředění do Náměště nad Oslavou. Kouč mužstva David Langer mimo tréninkových jednotek naplánoval i dvě přípravná utkání.

Fotbalového memoriálu Radka Lašáka v malé kopané se zúčastnilo první červencovou sobotu dvanáct mužstev.
Vzpomněli na spoluhráče. Memoriál Radka Lašáka ovládla Tasovická minulost

První proběhlo ve středu s druholigovým mančaftem MAS Táborsko, s nímž celek z města nad řekou Dyjí remizoval 2:2. Naposledy proti sobě obě mužstva stála před dvěma lety, kdy Znojemští ještě nastupovali ve Fortuna:Národní lize. V mistrovském utkání z května 2019 tehdy zvítězili poměrem 3:2 Táborští.

„Rozdíl v motivaci nebyl, ale hlavním cílem bylo ukázat, že na to máme. Řekli jsme si, že se musíme semknout a myslím si, že se nám to povedlo. Pomalu se totiž připravujeme na sezonu,“ uvedl nováček v dresu 1. SC Šimon Žalud.

Florbalový kapitán Znojma Pavel Palát (s číslem 8) ukončil hráčkou kariéru. Za TJ Laufen hrál 14 let.
Kapitán Palát končí u znojemských florbalistů po čtrnácti letech

Současně popsal, jak probíhá soustředění na Vysočině. „Máme dvakrát denně trénink. Potom nám trenér říká věci k taktice a disciplíně. Do toho pak mít ještě zápas s druholigovým soupeřem není jednoduché,“ dodal bývalý hráč Zbrojovky Brno.

Třetí liga je pro borce, jenž začínal s kopanou na plácku v Řečkovicích, ideální. „Uvidíme, co bude dál za rok či dva,“ dodal Žalud.

Fotbalisté divizních Tasovic (bílí) absolvovali během poslední červnové soboty přípravný zápas s U19 1. SC Znojmo, kterou porazili 5:1.
Tasovické fotbalisty čeká krátká pauza. Pak vyzvou silnou Jihlavu a Start Brno

Kemp na Vysočině končí Znojemským v neděli. Ještě před jeho závěrem absolvují v sobotu cvičné střetnutí s Velkým Meziříčím hrajícím MSFL.

Přípravu mají fotbalisté 1. SC Znojmo letos prodlouženou. Ukončí ji třetí červencovou středu přípravným utkáním doma s divizním B-týmem brněnské Zbrojovky. Již o deset dní později nastoupí k prvnímu mistrovskému duelu nové sezony na pažitu Kroměříže.